Na tropie odjazdowych zabawek


Rynek przepełniony jest po brzegi najróżniejszymi zabawkami i grami dla dzieci. Które z nich tak na prawdę są godne uwagi i polecenia? Wspólnie ze sklepem Poszukiwacze Frajdy wybierzemy dla Was te najbardziej odjazdowe ;)

Tak więc zapraszam na pierwszy post z serii Na tropie odjazdowych zabawek sklepu Poszukiwacze Frajdy.


Na pierwszy ogień idzie gra Make'n'Break Extrime czyli "Zbuduj i zburz". Gra przeznaczona dla dzieciaków powyżej 8 roku życia. Jak wiecie Kubulek ma 5,5 lat i radzi sobie z nią rewelacyjnie. Tak więc ja bym tę granicę nieco obniżyła ;) Wiadomo, że 5 latek nie poradzi sobie na najtrudniejszym poziomie (najkrótszy czas układania) ale gdy wydłuży się czas układania, powinien dać radę (mój daje!).

W grę może grać od 2 do 4 graczy.


Make'n'Break Extrime to gra dla wszystkich budowlanych fanów.


Make'n'Break Extrime to nic innego jak 10 kolorowych klocków budowlanych oraz 80 kart z planszami budowli. Do klocków dołączony jest „odmierzacz czasu”. Oryginalne zasady mówią, że należy rzucić kostką, a następnie ustawić timer na 1, 2 lub 3 (w zależności od wyniku) – tyle będziemy mieć czasu na ułożenie naszego zadania. Jeśli uda nam się to zrobić przed czasem, mamy prawo zburzyć naszą budowlę, pociągnąć następną kartę. I tak do momentu, aż skończy nam się czas. Dodatkowo znajdziemy kostkę oraz żetony o wartościach 1 i 10. Grę wygrywa gracz, który po ustalonej liczbie rund zgromadził najwięcej punktów.


Budowle mają 3 poziomy trudności. Każda karta jest oznakowana cyferką 1, 2 lub 3 - cyfry te wskazują jednocześnie ilość punktów jaką gracz otrzyma po prawidłowym ułożeniu budowli.

 Poza kartami z wzorami napotkać również możemy szczególne karty:

- karta z cyfrą 4 (ze strzałką i bez strzałki) - budujemy dowolną figurę składającą się z 4 dowolnych klocków przy czym maksymalnie 2 klocki mogą stać na stole (karta ze strzałką oznacza, że budowlę buduje gracz znajdujący się po lewej stronie od gracza, który tę kartę wyciągnął. Jeśli uda mu się zbudować w wyznaczonym czasie, obaj gracze otrzymują punkty wskazane na karcie).


- karta z cyfrą 5 -  budujemy dowolną figurę składającą się z 5 dowolnych klocków przy czym maksymalnie 2 klocki mogą stać na stole


- karta z cyfrą 10 - szansa na uzyskanie dodatkowych punktów... budujemy dowolną budowlę składającą się z wszystkich 10 klocków. Budowla musi powstać w czasie najkrótszym czyli czasomierz należy ustawić na pozycję 1. Gdy zadanie się powiedzie, gracz otrzymuje 5 punktów.


- karty z klockami bez kolorów z czerwoną ręką - budujemy budowlę z klocków wskazanych na karcie. Budowlę budujemy tylko jedną ręką! I należy pamiętać, że na stole mogą znajdować się tylko 2 klocki.


Ponieważ budowle mają różne stopnie trudności oraz dodatkowo można sterować czasem - w grę można grać z dziećmi tak, by były dla rodziców naprawdę trudnym do pokonania przeciwnikiem (w zależności od wieku dziecka ograniczamy sobie czas na układanie tylko trudnych budowli a dziecku dajemy więcej czasu na układanie tylko prostych). 
Kubulkowi najbardziej spodobało się tworzenie budowli według własnego widzi misie ;) Narzucenie różnych poziomów trudności budowania sprawia, że w grę mogą grać zarówno przedszkolaki, dzieci szkolne jak i dorośli. Dzięki temu już od najmniejszego dzieci uczą się pokory, gdy się nie uda ułożyć poprawnie budowli, ale już za chwilę mogą unieść rączki w szale radości, gdy uda się stworzyć coś ładnego w bardzo krótkim czasie!
Dałam do ułożenia kilku budowli z najłatwiejszego poziomu mojej 3latce, oczywiście nie na czas i bez rywalizacji. Dała radę.. usłyszałam tylko... mamo, punkcika poproszę ;) 


Z grą Make'n'Break Extrime już od małego można ćwiczyć wyobraźnię przestrzenną świetnie się przy tym bawiąc. Rewelacyjna gra, solidnie wykonana. Mnóstwo dobrej zabawy dla dużych i małych i nie ważne czy mały czy duży, każdy chce jak najszybciej ułożyć budowlę a ręce trzęsą się tak samo. Gwarancja Frajdy z Make'n'Break Extrime zapewniona! Z czystym sumieniem przyznaję grze Make'n'Break Extrime tytuł odjazdowej zabawki!


Chętnych na zakup gry zapraszam na PoszukiwaczeFrajdy.plPrześlij komentarz

0 Komentarze