O chłopcu, który wpadł do książkiKażdy kto ma dzieci wie, że przychodzą takie chwile, w których to dzieci  zaczynają zadawać mnóstwo pytań. Chcą poznać sprawy i uczucia, których nie znają lub nie końca rozumieją. To na nas, rodzicach leży obowiązek wytłumaczenia, pomocy w ich zrozumieniu. Czasami odpowiedzi znamy od razu. Czasami nie jest lekko. W takich chwilach z pomocą przychodzi nam literatura...


O chłopcu, który wpadł do książki to przepiękna choć krótka historia o chłopcu, który szuka odpowiedzi na trudne pytania, znajduje je i przy okazji odkrywa jak cudowne jest życie i jaki jest jego sens. By to wszystko zrozumieć, musi minąć jednak wiele czasu, chłopiec powoli dorasta, a w między czasie doświadcza różnych nowych rzeczy... gra na akordeonie, pływa łódką, zdobywa szczyty, sadzi drzewo, poznaje dziewczynę, zakochuję się… Starzeję się przy boku ukochanych osób – swoich dzieci, przyjaciół. 

Książka ta przeznaczona jest nie tylko dla dzieci, ale dla każdego, kto nieco zagubił się w codziennym pośpiechu i rutynie bo każdy z nas jest czasem na takim etapie swojego życia, że "wpada do swojej książki" i zastanawia się dlaczego tam jest. Mamy jedno życie. Książka ta pomaga uświadomić sobie jak ważny i niepowtarzalny jest to przywilej.

Tekstu jest tutaj mało, duża czcionka pomocna jest w nauce i doskonaleniu umiejętności czytania.

Piękne ilustracje i wydanie - kredowy papier i twarda oprawa.


O chłopcu, który wpadł do książki
Wydawca: Wydawnictwo Adamada
Autor: Peter Carnavas
Ilustrator: Peter Carnavas
Ilość stron: 32
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2015

Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)