Pogoda i klimatCo to jest pogoda? Skąd się ona bierze? Skąd się biorą pory roku? Skąd się bierze deszcz? Jakie są rodzaje chmur? Co się dzieje z wodą w przyrodzie?


Dlaczego wieje wiatr? Co to jest huragan? Co to jest klimat? To tylko część zagadnień, które książka Pogoda i klimat w obrazowy i prosty sposób wyjaśnia młodym czytelnikom.
W książce tej znajduje się cała masa ważnych a zarazem niezwykle ciekawych rzeczy, odnośnie pogody i klimatu czyli czegoś co towarzyszy nam niezmiennie każdego dnia. Warto więc znać na ten temat nieco więcej szczegółów.
Książka ta nie jest zwykłą książką. Znajduje się w niej bowiem cała masa przeróżnych klapek i okienek do otwierania, wyskakujących trójwymiarowych schematów, wypustek do pociągania i pokręteł do kręcenia... Wszystko to zawiera ukryte dodatkowe wiadomości i ciekawostki. Nie muszę chyba Wam tłumaczyć jak takie "cuda" działają na dzieci ;) Kuba jest nią zachwycony!


Moim zdaniem jest to naprawdę bardzo fajny i niezwykle ciekawy pomysł na przekazanie dzieciom tak wielu istotnych informacji. Trójwymiarowe schematy i ruchome elementy ułatwiają czytelnikowi zrozumienie omawianych zagadnień a atrakcyjna forma powoduje, że lektura staje się przyjemnością. 

 Na prawdę książka godna polecenia!

Wydawca: Wydawnictwo Debit
Autor: Dorion Christiane
Ilość stron: 18
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2011


https://dzikajablon.wordpress.com/2016/02/23/przygody-z-ksiazka-4-blogi-w-projekcie/Tania książka - Tanie Książki i podręczniki


Prześlij komentarz

7 Komentarze

 1. Coś jak w sam raz dla nas, bo mi Klusek codziennie rano zadaje pytanie "A kiedy będzie już ciepło?" ale chyba do końca nie rozumie jak działa pogoda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. I kolejna fajna, ciekawa, mądra książka z okienkami :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Elżbieta Kuźmińska18 maja 2016 14:34

  Bardzo lubimy takie książki. Pięknie wydane w ciekawy sposób przekazujący informacje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. www.swiattomskiego.blogspot.co18 maja 2016 15:19

  Bardzo dobra propozycja! Zapisuje!

  OdpowiedzUsuń
 5. swego czasu kupiłam coś z tej serii o kosmosie - ciekawe, aktywizujące małego czytelnika książeczki

  OdpowiedzUsuń
 6. Julia Orzech20 maja 2016 21:55

  Okienka zawsze i wszędzie. One nadal fascynują mojego sześciolatka i wcale mu się nie dziwię. Sama chętnie do nich zaglądam. Tematyka bardzo u nas na czasie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzika Jabłoń21 maja 2016 03:08

  Książka z bajerami! Dynamiczna! bardzo fajna propozycja do odkrywania :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)