Szkółka dobrych manier z AdamadaJak nauczyć dzieci dobrego zachowania? Bo czym skorupka za młodu nasiąknie tym... wiadomo co ;) Ja obrałam edukację dobrego zachowania przez dobrą lekturę :)


Wspaniała seria czterech książeczek Wydawnictwa Adamada Szkółka dobrych manier. Każda z książeczek ma innego, sympatycznego bohatera, każda z nich uczy czegoś innego. Każda z nich jest wyjątkowa.


Jak miś Kuba nauczył się dbać o czystość to historia pewnego misia o imieniu Kuba. Misia, który nie przepada za myciem się. To tak jak i mój Kuba ;) Nieprzyjemny zapach na tyle odstrasza inne zwierzątka, że nie chcą się z nim bawić. Kot Mruczek zapinając na nosie klamerki postanawia pomóc koledze. Nie tylko razem odgruzują dom misia ale... No właśnie... czy udało się Mruczkowi przekonać Kubę do umycia się? Zdradzę Wam tylko, że finał jest bardzo zaskakujący ;)


Jak małpka Florek nauczyła się grzeczności opowiada prawdziwym łobuzie, który pluje, nie zna słowa "przepraszam", robi przykrość innym. Zachowanie małpki Florek na tyle jest uciążliwe dla innych, że nie zostaje zaproszony na urodzinowe przyjęcie gazeli Lilki. Z pomocą rusza żyrafa Paulina. Czy uda się jej nauczyć Florka grzeczności? Jaką naukę wyciągnie on sam z tej lekcji? A jaki będzie finał tej historii... musicie koniecznie sami sprawdzić ;)Jak myszka Alicja nauczyła się ostrożności to opowieść o bardzo nierozważnej myszce. Alicja nie zwraca uwagi na wrzątek, próbuje wkładać palce do kontaktu, nie sprawdza czy może przejść bezpiecznie na drugą stronę jezdni. Dobrych manier uczy ją starsza kuzynka Jola. Czy myszce Alicji uda się sztuka ich opanowania?


Jak krówka Stokrotka nauczyła się szanować przyrodę opowiada o pewnej krówce, która sieje spustoszenie wśród grządek i rabatek, nie segreguje śmieci (o zgrozo! nie trafia nawet nimi do kosza!). Kózka Dorotka ma dość zachowania krówki i postanawia coś z tym zrobić. Oj nie będzie łatwo nakierować Stokrotkę na właściwe tory.Każda z książeczek na końcu zawiera krótkie podsumowania jeśli chodzi o dobre maniery :) Bardzo fajne i ciekawe posunięcie.


POLECAMY! Książeczki są napisane bardzo fajnym i zrozumiałym dla dzieci językiem. Ilustracje są ciekawe i idealnie odzwierciedlają złe nawyki zwierzątek.

Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Prześlij komentarz

0 Komentarze