Twój Anioł z niebaPROMIC to wydawnictwo, które zdobyło moje zaufanie w 100% jeśli chodzi o literaturę dziecięcą związaną z chrześcijaństwem. W swojej ofercie mają najlepsze książki dla dzieci w tym temacie. Nie tak dawno spod swoich skrzydeł wydali bardzo fajną serię książeczek właśnie dla dzieci... Twój Anioł z nieba.


To seria 4 książeczek z czego dziś przedstawię Wam dwie.


Każda książeczka to 64 strony... cudowne strony. Kubuś z zapartym tchem słuchał kolejnych stron. Opowiadają o dwóch małych chłopcach, chodzących do szkoły. Jeden to Antek Dobrzyński, drugi - jego Anioł Stróż. Antoś uczy się jak być dobrym człowiekiem, Anioł Stróż - jak właściwie opiekować się swoim podopiecznym. Spotykają się przypadkowo, ale już zupełnie nieprzypadkowo zostają przyjaciółmi. Po co komuś Anioł Stróż? Przekonajcie się sami...


KLUB ANIOŁÓW STRÓŻÓW
Antek chciałby zrobić prezent chłopcu z rodziny uchodźców, którzy przybyli do parafii. Tylko nie bardzo ma pomysł co ma mu podarować? Bo jak wybrać idealny prezent dla chłopca, którego nawet się nie zna? Wzywa więc na pomoc swojego Anioła Stróża, a ten przybywa z całym klubem aniołów. Wspólnie starają się znaleźć prezent, który Antek ofiaruje prosto z serca.

Znalezienie odpowiedniego prezentu nie jest takie proste. Aniołki przekonują chłopca, że jeżeli chce ofiarować coś pięknego musi dać coś z czego on sam ucieszyłby się najbardziej (jakże to logiczne myślenie). Na tej lekcji książka jednak się nie kończy. Okazuje się, że przedmioty nie mają w ogóle mocy, że prawdziwy podarunek, ten bezcenny polega na czymś zupełnie innym...

TAJEMNICA OKULARÓW SERCA
Antek dzisiaj mocno narozrabiał. Ściągał na siebie jedną katastrofę za drugą, kłamiąc na każdym kroku. Na szczęście, zjawił się Anioł Stróż w okularach serca na nosie.


Książka ta to bardzo ciekawa historia, historia zaskakująca z pięknym podsumowaniem. Bowiem do czego mogą służyć te jakże dziwne okulary Anioła?
Książeczki, mimo iż na pierwszy rzut oka wyglądają niepozornie to kryją na swych kartach bardzo ważne lekcje dla młodych czytelników. Uczą wrażliwości, otwartości, uczciwości, ale przede wszystkim uświadamia maluchom, że czuwa nad nimi Anioł Stróż, na którego pomoc zawsze mogą liczyć.

Autor pokazuje dzieciom, jakie mogą być konsekwencje złych zachowań, ale również prezentuje jak wiele możemy zyskać będąc przyjacielscy i otwarci na drugiego człowieka.

Książeczki napisane są ciepłym, prostym językiem.  To książeczki z przesłaniem. Ilustracje są proste takie zwyczajne a mimo to przykuwają uwagę dzieci. Książeczki podzielone są na krótkie rozdziały co daje możliwość czytania na raty.

Zbliżają się Komunie Św... jak dla mnie taka seria książeczek to zdecydowanie trafiony pomysłem na prezent komunijny.

TWÓJ ANIOŁ Z NIEBA
Wydawnictwo: Promic
Autor: Edmond Prochain
Tłumaczenie: Lilla Danilecka
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64

Prześlij komentarz

0 Komentarze