W świecie czułek


Lato sprzyja obserwacji pewnych żyjątek... ślimaków, biedronek... można zaobserwować fruwające piękne, kolorowe motyle, bzzzzyczące pszczółki, policzyć kropki na biedronce.


Pokusiliśmy się nieco o kreatywne wiosenne tworzenie ;) Warto pokazać dziecku krok po kroku jak się tworzy takie prace. Dużo szybciej załapie i będzie w stanie samodzielnie zrobić niż jeśli będzie miał je tworzyć tylko za pomocą obrazków z książki.

Pokusiliśmy się o stworzenie papierowych ślimaczków.

Do ich wykonania użyliśmy:
- czerwony, żółty i niebieski pasek papieru
- ruchome oczka
- klej
- nożyczki

Wykonanie ślimaka jest bardzo proste. Zaczynamy od czerwonego paska, który to zwijamy w obręcz i sklejamy, po czym formujemy ją na kształt łezki. Można w tym momencie dokleić już czułki i ruchome oczka ale można to również wykonać później. Żółty pasek składamy w harmonijkę i rozprostowujemy na długość niebieskiego. Niebieski pasek smarujemy klejem i przyklejamy do niego żółtą harmonijkę. Całość zwijamy, uzyskując w ten sposób skorupę ślimaka. Przyklejamy skorupę do tułowia. Oczywiście ślimaka takiego można wykonać w dowolnej kolorystyce :)

Biedroneczki również są w naszym zasięgu :)

Do wykonania biedronki użyliśmy:
- 4 paski czerwonego papieru
- pasek czarnego papieru
- 4 cieńsze paski czarnego papieru
- dwa niebieskie kółka
- dwa białe kółka
- dwa ruchome oczka
- cekiny
- klej
- nożyczki

Czerwone paski papieru sklejamy po dwa i zwijamy w rulon, sklejając końce. Ściskamy w dwóch miejscach. Czarny pasek papieru rolujemy z jednej strony i sklejamy, zostawiając odcinek długości skrzydeł. Przyklejamy skrzydła. Czułki przyklejamy do głowy. Z kółek robimy oczy i przyklejamy do głowy. Cekiny przyklejamy na skrzydełka. Z wąskich czarnych paseczków formujemy nóżki i przyklejamy do spodu biedronki (może być również biedronka bez nóżek ;)).Na bzzzzyczenie również naszła nas ochota ;)

Potrzebujemy:
- dwa prostokątne kawałki białego i żółtego papieru
- 8 pasków żółtego papieru
- 12 pasków czarnego papieru
- niebieski papier
- klej
- nożyczki
- ołówek

Białe i żółte kartoniki składamy razem, rysujemy na nich owal i wycinamy. Żółte owale nacinamy do środka - jeden z góry, drugi z dołu. Łączymy je, wsuwając w nacięcia. Żółte i czarne paski składamy w harmonijkę, lekko przycinając ukośnie z obu stron.


Dwie ćwiartki tułowia pszczoły smarujemy klejem. Przyklejamy na przemian czarne i żółte harmonijki w taki sposób aby nadać całości kształt owalu. Z drugiej strony przyklejamy białe skrzydła. W pozostałe ćwiartki wklejamy pozostałe harmonijki.


Na koniec przyklejamy oczka i możemy cieszyć się latającą pszczółką ;)
Te piękne i proste pomysły na kreatywne zabawy wyszperałam w dwóch książeczkach :)


50 prac ręcznych na wiosnę oraz 50 prac ręcznych na lato to skarbnice pełne inspiracji. Przepiękna i barwna oprawa z pewnością skusi na twórcze działania nie jedno dziecko. Każdy pomysł to szczegółowy opis materiałów potrzebnych do wykonania pracy. Dużym plusem jest to, iż opis poparty jest ilustracjami. Każdy pomysł opatrzony jest stopniem trudności oraz czasem jego wykonania dzięki czemu możemy dostosować poziom umiejętności naszego dziecka do czasu, którym dysponujemy. Ja jestem tymi książkami zauroczona, z resztą moje dzieciaki również. Tyle pomysłów na twórczą zabawę w jednym miejscu :)Ogrom inspiracji na wspólne spędzenie czasu z dziećmi. Ja zapewne będę każdy z tych pomysłów wykonywać potrójnie ;) A Wam stopniowo dozować poszczególne z nich :)http://tosioweigraszki.blogspot.com/2015/06/projekt-blogowy-12-sekretow.html

Prześlij komentarz

6 Komentarze

 1. <3 Przepiękne <3 A książki rewelka - też chcę takie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. książki są boskie! Rozwiniemy się kreatywnie z nimi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. rewelacja kurcze cudne;)

  OdpowiedzUsuń
 4. cudne i proste w wykonaniu ;) no może poza pszczołą, która wymaga włożenia nieco więcej pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Więcej kreatywności u kreatywnych - chyba bardziej się nie da :P A książki koniecznie muszę od Ciebie pożyczyć :D

  OdpowiedzUsuń
 6. łoj... u kreatywnych ostatnio mało kreatywności ;) ale postaramy się to zmienić ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)