KIWI - leć nielocie, leć!Nie jest to gra planszowa. Nie jest to gra strategiczna. Nie jest to gra, w której zabłyśnięcie wiedzą przybliża do zwycięstwa. Jest to gra, w której liczy się los szczęścia. Do kogo się on uśmiechnie ten wygrywa!


Gra Kiwi należy do gier, które przed rozgrywką należy samodzielnie złożyć. Instrukcja jest napisana prostym i zrozumiałym językiem, do tego dochodzą ilustracje krok po kroku. Nikt nie powinien mieć problemu ze złożeniem gry.

Po zmontowaniu nie wszystko zmieści się z powrotem w pudełku, trzeba więc na koniec zabawy rozmontować zestaw. Na szczęście elementy są z tektury i tak je zaprojektowano, aby ciągłe składanie-rozkładanie nie rozwarstwiało tektury. Katapulty po odpowiednim ułożeniu w pudełku, nie muszą być za każdym razem rozmontowywane ;)Po zmontowaniu całości otrzymamy skrzynię - planszę z 16 polami, 4 katapulty oraz 40 żetonów w czterech kolorach.
W grę może grać od 2 do 4 graczy. Zasady są bardzo proste. Wszyscy gracze jednocześnie strzelają swoimi 10 żetonami kiwi z katapult do skrzyni. Strzelając do skrzyni każdy chce uzyskać określone ułożenie swoich żetonów a mianowicie układ 2x2 czyli 4 własne żetony obok siebie. Gdy komuś uda się ta sztuczka, zostaje zwycięzcą. Wszyscy strzelają do tego samego pudła, wszyscy mają po 10 żetonów, a pól w skrzyni jest tylko 16. Żetony lądują jeden na drugim (liczy się ten, który znajduje się na wierzchu stosu), żetony lądują poza pudełkiem (wówczas należy wziąć ten żeton i ponownie wystrzelić), żetony mogą nie wpaść do środka a zatrzymać się na krawędzi (nie wolno ich ruszać), żetony latają nie zawsze tam gdzie się celuje one latają zwyczajnie we wszystkich kierunkach ;)

Jeśli nikomu nie uda się zdobyć sąsiadujących pól i wszyscy wystrzelili swoje kiwi, wówczas każdy gracz zbiera stosy żetonów, na których wierchu znajduje się żeton w jego kolorze, zlicza wszystkie żetony a zwycięzcą jest ten gracz, który zebrał najwięcej żetonów.


Dla przykładu... nikt nie ustrzelił pola 2x2. Gracz, do którego należą różowe żetony zbiera wszystkie żetony ze stosów, na których wierzchni żeton to różowy żeton, czyli w tym przypadku 2 stosy. Zlicza wszystkie żetony ukryte żetony... w sumie ma ich 6.


Identycznie postępuje gracz, do którego należą żółte żetony. Ma ich 4 stosy a w sumie łącznie 10 żetonów.


Gra jest grą typowo losową. Rozgrywka trwa chwilę moment. UWAGA! Ona na prawdę uzależnia. Jeszcze nie zdarzyło nam się zakończyć zabawę na jednej rozgrywce :P

Plusem tej gry jest również to, iż można ją zabrać do ogrodu ;) Minusem to, iż później trzeba szukać żetonów w trawie ;)


Należy dodać, że to gracz decyduje o położeniu katapulty, o jej oddaleniu od skrzyni. Należy przed rozgrywką poćwiczyć moc z jaką naciąga się gumkę, sprawdzić najlepszą odległość od pudełka, przeanalizować wszelkie pozycje strzelnicze. Metodą prób i błędów ;)
Radość ze zwycięstwa mówi sama za siebie. I choć gra przeznaczona dla dzieci powyżej 5 roku życia, moja 3 latka radzi sobie z nią lepiej niż 5 latek ;)


POLECAMY grę Kiwi wszystkim tym, którzy chcą mieć niezły ubaw z rozgrywek. I w brew pozorom nie jest to gra tylko dla dzieci... nie jeden dorosły będzie miał frajdę bawiąc się katapultą.http://projektgrajmy.blogspot.com/

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Wygląda na superową kolorową i wystrzałową rozrywkę :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gośka Budzowsk20 czerwca 2016 19:45

    Wow bardzo ciekawa latające kiwi no to mnie zaskoczyli

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)