Niebanalne zagadki dla maluchówStarsze dziecię lubi rozwiązywać zagadki. Młodsze póki co jeszcze nie miało okazji się zbytnio wykazać. Szukałam czegoś fajnego, niebanalnego w wykonaniu, czegoś co przykuje jej uwagę. Znalazłam... serię książeczek Odkryj... Wydawnictwa Adamada.


Odkryj... to 3 książeczki. Każda z nich to ciekawe zagadki, na które odpowiedzi podsyła dziecięca wyobraźnia.  Każda z nich zawiera 7 zagadek. Odpowiedzi na każdą zagadkę, dzieciaki odnajdują po otwarciu zakładki. Książka przeznaczona nie tylko dla roczniaków, dwulatków czy trzylatków... mój pięciolatek sam czyta siostrom zagadki i jest z siebie dumny (żeby nie było to ja też jestem z niego dumna), gdyż tekstu w nich nie wiele a radość z przeczytania całej książki samodzielnie ogromna. Takie książki motywują dziecko do dalszej pracy.

Gdzie kotek smacznie śpi? Gdzie dżdżownica ma głowę? Gdzie wiewiórka chowa orzeszki? Czy Twoje dziecko zna odpowiedzi na te pytania? Nie? to polecam książeczkę Odkryj, gdzie...Kto ma nos jak wąż? Kto jest tysiąc razy większy od rybki? Kto ma więcej pasków niż pszczoła? Kto? Odkryj, kto...
A czy wiesz co wygląda jak pędzel? Co przypomina muchomora? Co ma tukan do banana? Nie? To Odkryj, co...W książeczkach tych warto zwrócić uwagę na ilustracje. Są piękne! Ich autor, Guido van Genechten, to jeden z najlepszych ilustratorów książek, na swoim koncie ma liczne nagrody. W 2007 roku za książkę Nie chcę być duży otrzymał Nagrodą Reader’s Digest dla najlepszego ilustratora książek dla dzieci.
http://www.adamada.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze