Rycerzem być - czy w obecnych czasach to możliwe?Marcel chodzi do pierwszej klasy i jest bardzo ciekawy świata. Zadaje mnóstwo pytań. Chce zostać rycerzem. Co to znaczy być rycerzem w dzisiejszym świecie? Czy współczesny rycerz jest kojarzony ze zbroją i mieczem? 


Książka składa się z 8 rozdziałów.


Każda część składa się ze strony z tytułem, 4 strony tekstu i 2 z ilustracjami i notką o tym, jak to wyglądało w czasach rycerskich, a jak może wyglądać obecnie. Każdy rozdział nawiązuje do rycerskiego zachowania.

Dzięki tej publikacji dowiadujemy się, że rycerze wykazują się obowiązkowością, pomagają innym, mogą sobie popłakać, krzyczeć na meczu, cieszyć się ze zwycięstwa tak aby nikogo nie obrazić, grają fair-play, sprzątają po sobie.

Współcześni rycerze nie migają się od obowiązków, nie boją się wyzwań oraz wytrwale dążą do celu. Są słowni, odrabiają lekcje nawet gdy się im nie chce, nie spóźniają się do kina.

Jak zachować się w kinie, podczas meczu, na basenie, przy stole, co zabrać na noc do babci, jak ubrać się na wesele tego między innymi dowiemy się czytając kolejne rozdziały Rycerzem być.

Po każdym opowiadaniu następuje krótkie podsumowanie z ilustracjami Marty Ruszkowskiej i trafnymi podpisami, dla utrwalenia i zrozumienia poznanych zasad.Na koniec prawdziwa gratka... dyplom dla rycerza.


Rycerzem być to książka idealna nie tylko dla chłopców. Przyjemna narracja Zofii Staneckiej wprowadza w świat ogólnie przyjętych norm, którymi powinno kierować się dziecko, by żyło się dobrze jemu i innym. 
Wydawca: Egmont
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Marta Ruszkowska
Ilość stron: 64
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016

Prześlij komentarz

0 Komentarze