W krainie motyla...Wiosenno-letnich zabaw z motylami w roli głównej ciąg dalszy :)

Tym razem zabawa w quilling w wersji dziecięcej :)

motyl

Kolorowe motylki wykonane na 3 sposoby... w sumie to na jeden tylko różne ułożenia mniej lub bardziej zrolowanych kółek ;)

Pierwszy sposób najłatwiejszy i najszybszy do wykonania :)

Z kolorowego papieru wycinamy paski, sklejamy tak aby każdy kolor miał inną wielkość koła. Pasek czarnego papieru zwijamy, tworzymy czułka. Przyklejamy na kartkę papieru. Największe kółko z kolorowego papieru przyklejamy na zewnątrz. Mniejsze w środku. W ten sposób otrzymamy skrzydło motyla. W ten sam sposób tworzymy drugie skrzydło.Drugi motyl jest bardziej quillingowy ;)
Po wycięciu pasków z kolorowego papieru, zwijamy je końcówkę sklejając klejem. Lekko zgniatamy na kształt łezki. Z czarnym papierem postępujemy identycznie przy czym tworzymy większą łezkę i czułka. Przyklejamy do kartki papieru. Kolorowe łezki przyklejamy w dowolnej kolejności tworząc skrzydło motyla. Drugie skrzydło tworzymy na wzór pierwszego :)Ostatni motylek jednokolorowy ale równie ładny ;)
Z papieru... czerwonego (inny kolor jak najbardziej może być ;)) i czarnego wycinamy paski. Czarny pasek rolujemy i przyklejamy do kartki. Czerwony pasek przyklejamy w taki sposób aby utworzyć skrzydło motyla. Pozostałe czerwone paski rolujemy i w dowolny sposób umieszczamy w skrzydle. Na ten sam wzór tworzymy drugie skrzydło :)Takie rolowanie papieru to fajne ćwiczenie małej motoryki dla dzieci :)

http://tosioweigraszki.blogspot.com/2015/06/projekt-blogowy-12-sekretow.html

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Stałaś się inspiracją na wzór zaproszenia urodzinowego :-))
    Motyl nr 2 urzekł Gabi :))
    i nie nie mam niszczarki będziemy ciąć wszystko ręcznie ;-) a zaproszeń nie mało ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. hehe :) no popatrz a ja mam niszczarkę i nie pomyślałam o tym :D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)