Zadania i łamigłówki dla logicznie myślącej główkiCo prawda mamy wakacje a to oznacza błogie lenistwo, basenowe ciapanie wodą, wycieczki itp. My w planach mamy sporą dawkę eksperymentów, nieco zadań kreatywnych do wykonania. Odkładamy naukę na bok... od niej też trzeba kiedyś odpocząć ;) No chyba, że Kubek sam poprosi o książeczki z zadaniami albo uda mi się przemycić dzieciakom odrobinę nauki przez zabawę ale ciii...

Po wakacjach, z odpoczętym umysłem wracamy do zadań i łamigłówek. Dziś pokażę Wam do czego wrócimy... troszkę zdążyliśmy liznąć jeszcze przed wakacjami.

Zadania i łamigłówki dla logicznie myślącej główki Wydawnictwa Pryzmat to seria 4 książeczek przeznaczona dla dzieci klas wczesnoszkolnych. Książeczki dla dzieci, które lubią rozwiązywać różne zadania matematyczne, zagadki czy łamigłówki. Książeczki dla dzieci, które lubią poszukiwać, odkrywać i wykonywać różne obliczenia. To książeczki idealne dla nas. No może nie od razu każda część ale po kolei...

Zadania zawarte w tych książeczkach rozłożone są według wzrastającego stopnia trudności, co jest oczywiste. Dziecko rozwiązując kolejne zadania nabywa nowych umiejętności, utrwala podstawowe pojęcia matematyczne, doskonali swoje umiejętności rachunkowe. Zadania są bardzo ciekawe i bardzo różnorodne, począwszy od zadań rachunkowych, poprzez zadania skłaniające do uważnego czytania i analizowania tekstu matematycznego skończywszy na zadaniach wymagających logicznego myślenia, odkrywania reguł czy też uzasadniania dokonywanych wyborów. Po głębszym przeanalizowaniu zadań stwierdzam, że książeczki te są jednymi z najciekawszych książek tego typu na rynku. Przemawia za tym fakt, iż Kubek rozwiązywał zadania z przyjemnością, jedno zdanie za drugim. Fajnym elementem, który wpleciony został do każdej z książeczek jest gra planszowa znajdująca się na końcu każdej z nich. Gra może być przerywnikiem między zadaniami czy też nagrodą za poprawnie rozwiązane zadania.

Zadania i łamigłówki dla logicznie myślącej główki część 1 to zdecydowanie już nie dla Kuby. Są tu zadania wprowadzające dzieci w świat matematycznych pojęć, pierwsze wykonywane działania dodawania i odejmowania w zakresie do 10, w porywach pod koniec książeczki do 20. To mamy już opanowane dlatego pozostawiamy tą książeczkę Oli. Kubuś rozwiązując te zadania z jednej strony by się cieszył, bo rozwiązywałby je z łatwością ale z drugiej tkwiłby w punkcie, który ma już opanowany.

Kubulek swoją przygodę rozpoczął od Zadania i łamigłówki dla logicznie myślącej główki część 2. Zobaczcie sami jak różne są zadania. Każde kolejne zadanie jest inne, coraz to ciekawsze i choć stopień trudności z zadania na zadanie rośnie, dziecko tego nie odczuwa (o ile rozwiązuje zadania po kolei a nie skacze z jednej strony na drugą ;)). Nie ma mowy tu o znudzeniu czy zniechęceniu.Zadania i łamigłówki dla logicznie myślącej główki część 3 i 4 to zdecydowanie już wyższy poziom matematyki. Część 3 to dodawanie i odejmowanie do 100 a mnożenie i dzielenie gości w części 4. Póki co odkładamy je na półkę i wrócimy w stosownym momencie.

Nabywanie matematycznych zdolności z takimi książkami to czysta przyjemność. Żałuję, że tak późno je odkryłam ale wiem już na czym oprę naukę dziewczynek ;)


Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Bardzo fajne.
    Z takimi ksiazeczkami dzieci szybko opanowuja matme.
    A i gry planszowki sa ;-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)