środa, 6 lipca 2016

Rzutujemy...

Kreatywnie w domu


Obiecałam Wam kilka naszych zabaw z wykorzystaniem klocków Geo? Obiecałam więc słowa dotrzymuję ;) Zapraszam na... zabawę w rzutowanie.


Przygotowałam kilka prostych zadań do wykonania.


Zadania polegają na ułożeniu z dwóch różnych klocków figury zgodnie z tym co przedstawiają karty. A karty przedstawiają rzuty z przodu oraz z góry figury, którą dziecko powinno ułożyć. Taki mały wstęp do geometrii przestrzennej. 


Zadania są proste ale chodziło mi o to aby Kubek załapał o co kaman. A jak mu poszło?





Zakumał! Mama dumna z siebie i z dziecka <3 Teraz przede mną wyzwanie w stworzeniu trudniejszych zadań... 3-4-elementowych :)

Zabawę można zmodyfikować a mianowicie odwrócić role... dziecko układa wymyśloną przez siebie figurę, rzutuje ją z przodu i z góry z przygotowanych kolorowych kwadracików a rodzic według tych rzutów ma ułożyć zadaną figurę. Radość dziecka gwarantowana.





Zamiast gotowych kwadracików, dziecko może narysować samodzielnie rzuty. Tego jeszcze nie próbowaliśmy ale wszystko przed nami :)

Dzięki takim zabawom rozwijamy u dzieci wyobrażenie przestrzenne :) Bo matematyka to nie tylko dodawanie czy odejmowanie ;)

A Wy w jaki sposób wykorzystalibyście klocki Geo do zabawy? Podzielcie się... chętnie skorzystamy z podpowiedzi ;)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates