Akademia mądrego dziecka


W poszukiwaniu ciekawych książeczek dla moich 2-3 letnich dziewczynek w oko wpadły mi książeczki bardzo kolorowe, z rymowanymi wierszykami, w których główną atrakcją jak się okazało są kolorowe otwory znajdujące się a każdej stronie.


Bardzo fajna seria książeczek Akademia mądrego dziecka Wydawnictwa Egmont dla dzieci 2-3 letnich. Chociaż z pewnością zaciekawi nie jednego starszego przedszkolaka.Kształty i kolory według mnie to najlepsza książeczka z tej serii choć moim dziewczynkom spodobała się zupełnie inna ;) Jako jedyna książeczka z serii ma otwory w różnych kształtach... są koła z gładkimi i falistymi brzegami, gwiazdki i kwadraty. Każdy otwór jest elementem cyrkowych rekwizytów... parasolki, bębna czy płonących obręczy.  Każda strona to inny kolor, inny artysta cyrkowy... tancerka na linie, klaun, akrobata czy magik. Ilustracje wypełniają całą stronę, utrzymane są w różnych odcieniach jednej barwy, do której nawiązuje wierszyk zapisany obok. Wierszyki są krótkie, rymowane, szybko zapadające w pamięć.Jeden, dwa, trzy... książeczka, która w bardzo przyjazny dla dziecka sposób wspomaga naukę liczenia do dziesięciu. Tak jak i w poprzednich książeczkach tak i tutaj na każdej stronie jest krótki, rymowany wierszyk oraz podporządkowaną mu liczbę zwierzątek lub owadów. Zwierzaki mają wycięte dziurki, do których to maluchy zapewne nie jeden raz włożą swe paluszki. Dziurki pomagają dziecku liczyć a także pobudzają u dzieci zainteresowanie i dobrą zabawę.


Gdzie bywa słoneczko jest bardzo podobna do poprzednich... są otwory, są krótkie wierszyki lecz w tej książeczce ilustracje pojawiają się nie na jednej stronie a na dwóch a wierszyki są w nie wplecione. Wierszyki są wesołe, opowiadają o słoneczku, o tym jak przyjemnie grzeje nas latem i o tym, że w różnych częściach świata świeci ono inaczej. Słoneczko obecne jest na każdej stronie książeczki... na początku są  otwory są duże a słońce jasno świeci, w miarę przewracania kartek słońce staje się coraz mniejsze i mniejsze, aż w końcu znika zupełnie.Bardzo sympatyczne książeczki rozwijające u dzieci sprawności manualne i koordynację wzrokowo - ruchową. Są ciekawym sposobem na poznawanie świata i fajnym elementem uprzyjemniającym zabawę.


Moje dziewczynki polubiły je od pierwszego wejrzenia. Koniecznie musimy zaopatrzyć się w pozostałe pozycje z serii.


Książeczki możecie zamówić na nieprzeczytane.pl :)

niePrzeczytane.pl Księgarnia internetowa


Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Świetne, takie inne super Monika Flok

    OdpowiedzUsuń
  2. My akurat mamy te pozostałe których nie opisała Pani ale zgodnie twierdzę że podbiły serce dzieci. Są świetnie zrobione : kolorowe , krótkie opisy plus element zaskoczenia w postaci otworów. Rewelacja :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)