Mówiące książki czyli nauka angielskiego dla przedszkolaków


Dzieci w wieku przedszkolnym chłoną wiedzę jak gąbka wodę. Nie raz i nie dwa, pokazywałam Wam nasze sposoby na naukę języka angielskiego, nasze ulubione książeczki z którymi się uczymy. Dziś również będzie o książkach ale o książkach nie byle jakich.


Children English czyli mówiące książki a dokładniej książki i mówiący długopis. Gdyby nie magiczny długopis to książki wyglądałyby zupełnie zwyczajnie. Niczym nie odbiegałyby od innych książek dla dzieci uczących się języka obcego. Jedne dzieci przeszłyby obok nich obojętnie, inne wykazałyby zainteresowanie. Ale dzięki magicznemu długopisowi gwarantuję Wam, że żadne dziecko nie przejdzie obojętnie obok tych książek.


Children English to zestaw składający się z 3 książek i specjalnego długopisu. 3 książki to 37 lekcji. Książki są bardzo fajnie wydane. Lekcje są bardzo czytelne, zawierają dużo słownictwa, ciekawe piosenki a nawet gry. Jeśli chodzi o długopis... czyta on wyraźnie, z prawidłową wymową, posiada funkcje nagrywania, dzięki której możemy sprawdzać postępy dziecka. Jest mało irytujący, gdyż posiada regulację głośności. 


Zestaw Children English to nie tylko język angielski. Długopis odczytuje lekcje aż w 5 językach... angielskim, polskim, hiszpańskim, niemieckim i rumuński (choć śpiewa tylko po angielsku). Język, w którym chcemy aby mówił długopis, wybieramy klikając na odpowiednią flagę u góry strony.


Dzięki Children English dziecko pozna podstawy wspomnianych języków od alfabetu, poprzez słówka dotyczące różnych dziedzin (jedzenie, kolory, pojazdy, dom, szkoła i inne) aż po krótkie zwroty i pytania z życia codziennego. 

 

A w jaki sposób magiczny długopis czyta i śpiewa? Wystarczy dotykać długopisem poszczególnych miejsc w książkach: od tekstu, poprzez obrazki aż po ikonki z nutkami czy symbolem gry.
Jeśli chodzi o piosenki to muzyka jest bardzo przyjemna dla ucha a tekst łatwo zapadający w pamięć. Cała moja trójka uwielbia słuchać piosenek śpiewanych przez długopis.U mojego prawie zerówkowicza furorę robią gry, które są ciekawym urozmaiceniem, przerywnikiem a zarazem sprawdzianem z nabytej wiedzy. Zdradzę Wam, że sama lubię w nie pograć ;)
Długopis posiada wbudowany akumulator litowy oraz ładowarkę. Długość "życia" w pełni naładowanego długopisu to kilka dni. W zestawie dołączony jest również stojak na długopis.


Jeśli nie przekonałam Was jeszcze do tego jaką frajdę mają dzieciaki z nauki języków z Children English i chcecie dokładniej przyglądnąć się Children English zapraszam na film... Mówiące Książki WOO.

Zapraszam również na oficjalną stronę Children English: mowiaceksiazki.pl


Myślę, że taki zestaw to strzał w 10 dla każdego dziecka. Świetny pomysł na prezent z jakiejś okazji a jeszcze lepszy bez okazji.


Pozdrawiamy śpiewająco...


Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Chętnie poczytam coś więcej, bo rzeczywiście propozycja warta uwagi.

    OdpowiedzUsuń
  2. hm pierwszy raz to widze ciekawe i bardzo fajne

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)