Blisko(S)twory - zabawy lodoweO Blisko(S)tworach już Wam pisałam. Kilka dni temu pokazałam Wam nasze pomysły na wodne zabawy. Dziś będzie kolejna porcja zabaw z wodą w tle. Tym razem będzie to woda w innym stanie skupienia.

Kolorowe kostki lodu idealne do zabawy w ostatnie upalne dni tego lata.


Z kostkami można wiele... można segregować je kolorystycznie utrwalając kolory, można układać sekwencje (o ile zdążymy zanim słońce je roztopi ;)), można wrzucić je do wody i bawić się w ich wyławianie.


 Po wrzuceniu kolorowych kostek do wody, woda przybiera fajny kolor :D


 Kostkami można malować...


 Można sprawdzić co stanie się jak ułożymy je na płatkach kosmetycznych... A powstaną płatki w pięknych kolorach...Roztapiające się kostki lodu na powierzchni oleju również dają piękne widoki...

Lodowe eksperymenty nie wyszły nam tak jak myślałam, że wyjść powinny ale chyba za dużą bryłę lodu mieliśmy a za mało sody w niej i za wolno się ona roztapiała. Ale mimo to zabawa dzieciaków zajęła na długo. "Męczyły" te wulkany aż skończył się zapas octu. Udało nam się zaobserwować mini wybuchy, bąbelki wokół wulkanów a także piękne kolory roztapianego lodu. A nasze lodowe wulkany to nic innego jak zamrożona woda z barwnikiem i sodą.


Podsumowując wodne zabawy to jednak zdecydowanie te z poprzedniego wpisu bardziej przypadły dzieciakom do gustu. Tam był żywioł, z lodem dużo bardziej spokojniej ;)

A Wam które zabawy bardziej się podobały? Może bawiliście się już tak jak my? Podzielcie się zdjęciami i swoimi sposobami na wodne zabawy :) Z chęcią się zainspirujemy :)

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. www.karolowamama.blogspot.com5 września 2016 07:58

    zabawy z lodem są super...bawiliśmy się w ramach projektu Matematyka jest piękna i Mali podróżnicy i ostatnio w eksperymentach...
    Choć zabawy wodą tez są u nas na topie;)
    PS. pomysł z olejem i kolorowymi kostkami lodu super!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)