Jak zrobić pszczołę w 5 minut?W zeszłym tygodniu pokazaliśmy pszczółki w wykonaniu Oli (z lekką pomocą brata) a dziś będą pszczółki w wykonaniu 6latka. W dodatku zrobione w 5 minut :)


Co potrzebujemy do zrobienia takiej sympatycznej pszczółki...
- żółty, czarny i biały papier
- klej
- nożyczki

Z czarnego i żółtego papieru wycinamy paski takie jak na zdjęciu. Z białego papieru wycinamy skrzydła. Najkrótszy czarny pasek zwijamy w obręcz - to będzie głowa pszczoły. Trzy paski sklejamy na końcach nadając im kształt łezki - z nich powstanie tułów. Część tułowia sklejamy tak jak pokazano na zdjęciu poniżej. Do tułowia przyklejamy skrzydła oraz głowę. Od spodu przyklejamy na krzyż nogi. Na koniec przyklejamy oczy i czułka.


Prawda, że pszczoła prosta w wykonaniu?


 
Kuba oczywiście swoją pszczółkę zabrał do przedszkola. Aż miło było popatrzeć jak kilka dni później na tablicy z pracami dzieci zawisły wykonane przez nie "nasze" pszczółki :)

"Nasz" pomysł na pszczółkę zaczerpnęłam ze świetnej książki Akademia wycinania Wydawnictwa Martel. Kilka książek z tej serii już Wam pokazałam i sami mogliście się przekonać o ich atrakcyjności. Każda propozycja zabawy bardzo fajnie nie tylko opisana ale i pokazana na zdjęciach. Dziecko nie ma problemu z postępowaniem zgodnie z instrukcją. Bardzo ciekawe i różnorodne propozycje zabaw. Nic tylko... zaopatrzyć się w nie i tworzyć :)
To co tworzymy następnym razem?http://pomieszane-z-poplatanym.blogspot.com/2016/09/projekt-zwierzaki-cudaki-2.html

Prześlij komentarz

3 Komentarze

  1. No proszę jak pszczółkowo zainspirowaliście innych... Brawo ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczna pszczółka :-) :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetnie a taka książka rewelacja i tyle pomysłów z paseczków ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)