Rok w przedszkoluPierwszy miesiąc przedszkola u mojej 3latki dobiega końca. Już na samym początku moje dziecię stało się "pociągające", później przyplątał się jakiś wirus "brzuszkowy". Od 2 tygodni na szczęście jest spokój. W radosnych podskokach moja mała, dzielna dziewczynka codziennie rano zmierza do przedszkola. W przedszkolu tyle się dzieje. W przedszkolu fajnie jest. Cieszę się bardzo, że w nasze progi zawitała książka przedstawiająca rok w przedszkolnym rytmie.

Zaczynamy od zapoznania się z gromadką wesołych przedszkolaków, poznajemy ich pokrótce. W przedszkolu dzieci również się poznają, poznają panią przedszkolankę, pani poznaje dzieci.


W tej książce nie znajdziemy tekstu (poza rozkładówką opisującą przedszkolaki). To książka pisana obrazem, obrazem ciekawym. W książce tej znajdziemy bardzo różne sytuacje i emocje. Książkę możemy sobie opowiadać na różne sposoby, wynajdując ciekawe szczegóły i sytuacje, śledząc konkretne postacie. Bardzo lubimy takie rozkładówki, a zwłaszcza najmłodsza nasza dwulatka. Ona potrafi bardzo dużo czasu spędzić nad książkami tego typu.
Książka ta idealnie sprawdzi się u dzieci rozpoczynających przedszkole, pozwoli dziecku zajrzeć za kotarę tajemniczości i niepewności jaka kryje się za słowem przedszkole. Dzieci poznają tu rytm przedszkolnych zajęć, sytuacje codzienne i niecodzienne. Wspólnie z przedszkolakami przeżyjemy święta (Święto Niepodległości, Boże Narodzenie, Wielkanoc) i ważne przedszkolne uroczystości (Dzień Babci i Dziadka, topienie Marzanny).
W książkach tego typu podziwiam szczegółowość i drobiazgowość ilustracji - rewelacja! Każdego dnia można książkę odkrywać na nowo i nie ma szans żeby dostrzec wszystko za jednym podejściem.Mało tego za każdym podejściem do książki, odkrywamy zawsze coś nowego.

Karty książki są sztywne i grube i przetrwają zdecydowanie dłuuuugo. Wielki format i połączenie terapii poprzez przełamywanie leków ze świetną zabawą to zdecydowanie atuty tej książki.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Autor: Przemysław Liput
Ilość stron: 28
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016

Książka dostępna m.in. na platon24.pl

https://platon.com.pl/

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. www.karolowamama.blogspot.com29 września 2016 12:14

    Mamy z tej serii kupione w fajnej cenie w Lidlu "Rok w lecie".
    Super książka, Karol ją uwielbia.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)