Gra podróżna CAR CARDS


Gra idealna na podróż tą dalszą i tą bliższą. Gra oparta na banalnych zasadach... wystarczy bowiem patrzeć przez szybę samochodu i tyle, a może aż tyle. Gra, w którą świetnie poradzi sobie już 4latek. Gra, z którą nuda podczas podróży przestanie istnieć.
CAR CARDS to 55 dwustronnych kart z wizerunkiem m.in ludzi, zwierząt, znaków drogowych, budynków.


Każdemu z podróżników (nie licząc kierowcy oczywiście ;)) należy rozdać po 5 kart . Rozglądamy się przez okno szukając obiektów z naszych kart (należy pamiętać, że karty są dwustronne a więc w sumie mamy 10 obiektów). Po zauważeniu obiektu z karty, informujemy o tym pozostałych graczy i odkładamy kartę jako punkt. Na miejsce tej karty dobieramy sobie nową. Wygrywa osoba, która jako pierwsza znajdzie 3 obiekty. Proste> Baa... banalne! Gra ta zajmie nam dzieci na jakiś czas. Wpatrzone w szybę, w skupieniu będą czyhać na kolejne obiekty.


Wydawca gry pomyślał również o starszych dzieciach bowiem i dla nich przewidział nieco trudniejszy wariant gry, w którym to trzeba najpierw odnaleźć obiekty z trzech posiadanych kart i dopiero wtedy można taką trójkę odłożyć na bok i dobrać kolejne karty. Wygrywa ten, kto zdobył najwięcej trójek.

A co jeśli nie będziemy w stanie przez dłużą chwilę odnaleźć któregoś z obiektów? Możemy wówczas oddać taką kartę któremuś z rywali i dobrać nową, przy czym wtedy taka karta będzie dla rywala jak joker - będzie mógł dołożyć ją do trójki, nawet jeśli danego obiektu nie znajdzie.

Jeśli chodzi o jakość kart to nie mam nic do zarzucenia... karty są solidne i śliskie, z pewnością posłużą długo.

Gra pozwala nam na spokojną podróż, a dziecku na zabawę, dzięki której czas się nie dłuży.


Prześlij komentarz

0 Komentarze