Czy wiesz ile waży 8?Mam wrażenie, że odkryłam coś niesamowitego... sklep KABUM, z którego najchętniej wykupiłabym większość towaru... tego z edukacją matematyczną związaną oczywiście. Jak dla mnie to jeden z lepiej wyposażonych sklepów z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Dziś pokażę Wam coś co skradło moje serce, gdy tylko to zobaczyłam. Kuby serce skradło już od pierwszych minut zabawy. Waga liczbowa bo o niej mowa...


Waga choć jest nie tyle duża co dłuuuuga - 65cm długości to idealnie komponuje się na Kuby biurku. Tam ma swoje miejsce i jest zawsze pod ręką. Waga, która pozwala dzieciom zrozumieć podstawowe działania matematyczne i jest namacalnym dowodem, na którym dosłownie je widać. 

Waga wykonana jest z mocnego plastiku a składa się ją z kilku nieskomplikowanych elementów. Liczenie-ważenie umożliwia 20 identycznych, płaskich odważników do zawieszania. Każdy po 10 gramów.


Co w tej wadze jest takiego niesamowitego?  To, że pokazuje poprawność/błąd wykonanego działania, umożliwiająca naukę dopełniania do dziecięciu. Z wagą liczbową dziecko widzi matematykę, widzi działania. Z wagą możemy dodawać, odejmować a nawet mnożyć. Nie ukrywam, że bardzo podoba mi się możliwość samooceny, dzięki której dziecko od razu zauważa równości i nierówności działań.


Wagą mogą bawić się już nawet młodsze przedszkolaki, sprawdzając chociażby która liczba jest większa.


Nieco starsze przedszkolaki z wagą nauczą się dodawać do 10.


Najstarsze przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 mają już znacznie większe pole do działania... szukanie 2-3-4 składników sumy, szukanie brakującego składnika sumy, szukanie wszystkich możliwych równości danej liczby, szukanie równości danego działania, zabawy mniejsza/większa to tylko część zabaw, które można zaproponować dzieciom.
Ja oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie przygotowała Kubie kart pracy :)


Na wadze sprawdzamy m.in. poprawność zapisanych działań...


Szukamy brakującego składnika alby nierówności były poprawnie zapisane...


Dla przykładu... 6 < 5+.... < 9. Wiadomo że suma działania będzie wynosić 7 albo 8. Dziecko wybiera jedno z nich i oblicza brakujący składnik. Gdy go obliczy sprawdza poprawność wykonanego zadania. 
6 jest mniejsze niż 3+5

A 3+5 jest mniejsze od 9


Tak więc dziecko poprawnie rozwiązało zadanie.  
 
Z wagą liczbową dzieci uczą się przez zabawę a sama waga przyda się na wiele lat. 


Waga liczbowa może służyć również do nauki mnożenia jako wielokrotnego dodawania co z pewnością wykorzystamy jak bliżej zaczniemy zaprzyjaźniać się z tabliczką mnożenia :)

POLECAMY bo pomoc dydaktyczna na prawdę SUPER!


Wagę liczbową dostaniecie w KABUM


Dziękujemy bardzo KABUM za wspaniałą naukę przez zabawę :)


http://www.zabawyzarchimedesem.pl/matematyka-jest-piekna/matematyka-piekna-edycja-2-wielkie-otwarcie/

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. I po publikacji Twojego artykułu produkt szybko zyskał status "chwilowo niedostępny" buuuu

    OdpowiedzUsuń
  2. haha wykupili go? nie dziwię się :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)