Figuraki z naszej paki czyli geometria figur płaskich z 2-3 latkiemFiguraki z naszej paki czyli geometria figur płaskich. To temat, który daje ogromne pole do działania. Będzie u nas wiele zabaw w tym temacie a królować poza figurami będzie moja 2 i 3 latka.


1. Na początek rysowanie podstawowych figur geometrycznych po śladzie...
2. Tworzenie figur geometrycznych z drucików kreatywnych.

3. Wycinanie figur geometrycznych... tu jeszcze musimy popracować ;)


4. Szukanie i dobieranie figur.
Przygotowałam planszę składającą się z 4 kolorów a na nich przykleiłam podstawowe figury geometryczne w kolorze białym. Do zabawy użyliśmy figur wyciętych z pianki. Zadanie dla 2 latka to szukanie, dobieranie kolorowych figur i układanie ich na planszy we właściwym miejscu. Ćwiczymy spostrzegawczość.

5. Szukanie i dobieranie figur dla 3latka... rozszerzamy podstawowy zakres figur geometryczny. Do zabawy użyliśmy gotowych szablonów od Kabum --- KLIK.

6. Rzucanie i kolorowanie.
Do tej zabawy również użyliśmy gotowych szablonów. Na bristolu Kubuś odrysował figury geometryczne.
W między czasie przygotowałam dwie kostki... jedną z kolorami a drugą z figurami geometrycznymi.


Zabawa polega na równoczesnym rzuceniu obiema kostkami, odszukaniu na bristolu figury wskazanej przez jedną z kostek i pokolorowaniu ją na kolor wskazany przez drugą kostkę.7. Lego duplo a figury geometryczne.
Zabawa znana od wieków polegająca na ułożeniu na planszy klocków zgodnie z szablonami. Myślałam, że to zadanie dla mojej 3 latki ależ było moje zdziwienie, gdy moja 2 latka wręcz krzykiem oznajmiła, że też chce układać i radziła sobie równie dobrze jak Olcia.
 
8. Odwzorowania.
Wersja dla 2latka - odwzorowanie różnych figur w tym samym kolorze/ tych samych figur w różnym kolorze/ mix kolorów i figur
Wersja dla 3latka -  odwzorowanie układu figur.

Figuraki z naszej paki okazały się wdzięcznym tematem do zabaw. Moje dziewczyny były nie do końca zaspokojone zaproponowanymi zabawami... one chcą zdecydowanie więcej takich zabaw!http://www.zabawyzarchimedesem.pl/matematyka-jest-piekna/matematyka-piekna-edycja-2-wielkie-otwarcie/

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Zaszalałyście ;-) Ale się dzieje...tyle zadań i wszystkie świetne (y) niech no tylko najmłodszy smyk troszkę podrośnie

    OdpowiedzUsuń
  2. zadania wychodziły same z siebie ;) a z młodym już pomału możesz zaczynać :) może nie od razu figury ale kolory czemu nie :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)