Magnetyczne ciało człowieka
Dzieci chłoną wiedzę jak gąbka wodę. Swego czasu odkryłam genialną książkę o ludzkim ciele. Ale gdy zobaczyłam w tym temacie genialną układankę magnetyczną oczka zaświeciły mi się ponownie. Rewelacyjna pomoc dydaktyczna zarówno dla bystrych przedszkolaków jak i dzieci w wieku szkolnym. Gdybym miała taką genialną pomoc naukową w czasach szkolnych to części ciała, organy wewnętrzne, układ mięśniowy i szkieletowy człowieka miałabym w jednym palcu jeszcze zanim ten temat pojawiłby się na moich szkolnych lekcjach. I w dodatku nie musiałabym go wkuwać na pamięć.


W zestawie jest aż 76 magnetycznych elementów, które mają na celu przybliżyć dziecku budowę ludzkiego ciała. 


Znajdziemy tu również sporą tablicę magnetyczną - 26x41cm. Tablica ma nakreślone kontury człowieka, dzięki którym przedszkolaki mogą wykorzystać zabawkę jako puzzle a przy okazji układania możemy przemycić dziecku coś niecoś odnośnie poszczególnych układów.Ciałem człowieka dzieci mogą się bawić na różnych poziomach trudności w zależności od wieku i możliwości dzieci. Najmniejsze pociechy układają puzzle tylko z jednego układu. Nieco większym  możemy utrudnić zadanie mieszając puzzle jednego układu z innym. A gdy to stanie się dla nich zbyt proste mogą odtworzyć wszystko już bez pomocy tablicy i jej konturów. Tak więc zabawka ta rośnie wraz z dzieckiem.

Dzieci dzięki układance poznają części ciała, organy wewnętrzne, układ mięśniowy a także szkieletowy człowieka. Fajne, że części ciała dzieci mogą układać w wersji męskiej jak i żeńskiej a wymienna jest głowa i dolna część tułowia z subtelnie zaznaczonymi narządami płciowymi. Fajnie, że nie zapomniano o tym.  Oprócz elementów magnetycznych, w zestawie znajduje się również drewniany wskaźnik i karty szczegółowo opisujące poszczególne układy.


Karty są w 11 różnych językach (m.in. angielski, niemiecki, włoski, francuski). Wszystkich kart w sumie jest 22 i są one dwustronne. Jeśli chodzi o język polski to oryginalnie nie ma wśród kart polskiego odpowiednika. Na szczęście producent uzupełnił zabawkę dołączając do niej polski zestaw w formie mini papierowej broszurki.Cały zestaw jest perfekcyjnie wykonany, zresztą, jak wszystkie nasze zabawki tej marki (polecamy również wspaniałą magnetyczną mapę świata).

Tablicę magnetyczną można powiesić na ścianie - na dołączonym sznureczku. A drewniany wskaźnik sprawia, że dziecko czuje się jak mały ekspert czy nauczyciel.


Zakup tej układanki to naprawdę genialna inwestycja w rozwój naszych pociech, bo zabawka, a właściwie pomoc naukowa może towarzyszyć naszemu dziecku przez wiele lat, ucząc go nie tylko anatomii człowieka, ale także języków obcych.


Jeśli poszukujecie ciekawego a zarazem świetnej jakości prezentu na lata, wasze dziecko interesuje się budową ludzkiego ciała, polecam magnetyczną układankę Ciało człowieka.


Magnetyczną układanka Ciało człowieka do kupienia u tatata.pl

Prześlij komentarz

0 Komentarze