Konstrukcyjne klocki CLICS


Klocki... Lego, Lego Duplo, konstrukcyjne a od niedawna królują u nas CLICS. Zabawa klockami to czyste korzyści dla rozwoju dzieci.


Warto inwestować w klocki bo rozwijają one wyobraźnię, sprawiają, że nic nie znaczące elementy nabierają w oczach dziecka nowego znaczenia, tworzone czegoś z niczego. Dziecko poznaje, ćwiczy i przyswaja takie pojęcia jak kształty, wymiary, liczba elementów, jak również uczy się rozpoznawania wzorów. Zabawa klockami uczy koncentracji, skupienia, bystrości, niesamowicie rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Pomagają w nauce konsekwentnego dążenia do celu, poprzez nagrodę jaką jest stworzenie wyjątkowej budowli, pojazdu czy tysiąca innych rzeczy. Klocki wiadomo nie od dziś wpływają bardzo korzystnie na rozwój motoryki małej... doczepianie, odczepianie, łączenie i rozłączanie, manipulowanie, przekręcanie, wciąż zmieniające się koncepcje.


Klocki konstrukcyjne CLICS produkowane są przez belgijską firmę. Są to zarówno paczki klocków do dowolnej zabawy, jak i zestawy tematyczne, choćby kosmiczne, dedykowane straży pożarnej, czy ZOO.Instrukcja jest świetnie przygotowana, poszczególne etapy są w osobnych ramkach i co bardzo ważne przy tego typu konstrukcjach, to, co zostało zbudowane wcześniej, ma jaśniejszy kolor, a aktualnie budowana część ma intensywniejszy kolor. Bez problemu mój 6 latek sobie z nią radzi.


Klocki CLISC dają nieograniczone możliwości, zestawy się ze sobą łączą, przeplatają, mieszają, tworzą nowe coraz ciekawsze i bardziej rozbudowane systemy, dające więcej opcji niż ktokolwiek nam może narzucić. Wciągają się w to wszyscy dzieci, rodzice, dziadkowie, każdy jest ciekawy kolejnych opcji jakie można odkryć.
Nasze zestawy w bardzo atrakcyjnej cenie znalazłam na smarkacz.pl


Jeśli rozważacie klocki CLICS jako prezent dla dziecka, z pewnością pomysł ten wart jest przemyślenia.

Prześlij komentarz

3 Komentarze

 1. W domu niestety nie mamy tych klocków ale w przedszkolu Dusia często nimi bawiła się i mówiła że są super.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gośka Budzowsk10 grudnia 2016 22:24

  Bardzo ciekawe bardzo

  OdpowiedzUsuń
 3. A my właśnie zastanawiamy się, które z tych klocków konstrukcyjnych wybrać: www.urwis.pl/klocki/klocki-konstrukcyjne . Wahamy się między Geomag Tazoo, a MAGFORMERS. Jak myślisz, które będą lepsze?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)