O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historieO  tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie  to bajki, opowiadania. Choć krótkie to treściwe. Każde z nich zawiera morał, każde z nich jest też na końcu poparte myślą przewodnią.Pięć ciekawych, prosto i przystępnie napisanych historii, które w prosty sposób pozwalają zrozumieć niektóre rzeczy i samemu dojść do właściwych wniosków. To bardzo dobry sposób aby pokazać dzieciom właściwą drogę. To dużo lepsze niż prawienie pustych morałów.


Czego dowiadują się dzieci z opowiadań?

M.in. tego, iż nawet najuboższy człowiek (w tym przypadku małe zwierzątko) może dać naprawdę wielki dar, taki który w danym momencie okaże się najcenniejszy. Dowiodą tego małe ale niezwykle pracowite mróweczki.Mrówka Talanda nauczy dzieci tego, że nie należy się spieszyć ze swoimi decyzjami, że należy być cierpliwym i wytrwałym w działaniu bo cierpliwość popłaca a jedno ziarno zasadzone w żyznej ziemi potrafi przynieść obfity plon.

Z kolei mrówka Ruth sprawi, że dzieci zrozumieją, że każdy z nas może pomóc komuś innemu. I nawet jeśli pomoc ta okazuje się ciężką i mozolną pracą to mimo zmęczenia warto... warto pomagać drugiemu człowiekowi.Dzieci na stronach książki odkryją również czym tak na prawdę jest pokora i dlaczego należy się nią w życiu kierować. Dlaczego czasami warto poznać bliżej "nielubione" osoby w naszej klasie, rodzinie czy bliskim otoczeniu.Pięć ciekawych, bardzo ładnie zilustrowanych historyjek zawartych w jednej książeczce. Książka ta nie tylko ładnie wygląda ale jest bardzo wartościowa. Książka, która w piękny sposób uczy ludzkich i chrześcijańskich wartości. Książka o czyś, o czym na co dzień zdarza nam się zapomnieć... o drugim człowieku, bezinteresownej pomocy, cierpliwości, nadziei i nauce pokory. Książka, która pokazuje, że nie warto zawsze nosić głowy wysoko w chmurach bo może nam umknąć coś niezwykle ważnego, że głupi upór czasem potrafi zaślepić.

Z książką ta dzieci odkryją, że dawanie jest o wiele bardziej przyjemniejsze niż branie i niesie ze sobą ogrom radości. Polecam ogromnie! Tej książki nie może zabraknąć w biblioteczce Waszych dzieci.


tłum: Anna T. Kowalewska
Wydawnictwo Promic
oprawa: twarda
liczba stron:     56
rok wyd.: 2016

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)