Twój Anioł z nieba

Antek i jego najwierniejszy i nierozłączny przyjaciel, który wyciąga go z każdych tarapatów i pomaga w biedzie - Anioł Stóż to główni bohaterowie bardzo fajnej serii książeczek dla dzieci, o której miałam okazję Wam już wspomnieć --- >  KLIK. Antek uczy się jak być dobrym człowiekiem a Anioł Stróż - jak właściwie opiekować się swoim podopiecznym. Zapraszam do poczytania wcześniejszej recenzji jak i obecnej.


Anioł Stróż idzie do szkoły
Wyobraźcie sobie, że w drodze do szkoły Anioł Stróż wpada w dziurę między chmurami i… z hukiem spada na drzewo rosnące tuż przed oknem pewnego chłopca - swojego ziemskiego podopiecznego. Antek początkowo jest zszokowany tym spotkaniem i nic dziwnego, kto by nie był. Antek świetnie bawi się ze swoim Aniołem, ale Anioł przecież musi wracać do nieba, tylko jak? Czy Antek zdoła mu pomóc? Jaka z tej przygody wyniknie nauka?

Superanioł
Sprawdzianu z matematyki a Antek zapomniał się do niego przygotować. I co teraz? Kiedy przestraszony tuż przed lekcją próbował powtórzyć materiał, zjawił się tajemniczy… anioł i zaproponował pomoc. Oto historia o tym, dlaczego należy się strzec każdego nieznajomego! Całe szczęście, że Antek ma wspaniałego Anioła Stróża, który walczył o niego do utraty tchu, a resztą zajął się już Archanioł Micha.


Jak pocieszyć Matyldę to 5 najnowsza część z serii Twój Anioł z Nieba. W tej części dzieci są świadkiem sytuacji jaka ma miejsce u dziadków Antosia, u których właśnie przebywa Antoś z rodzeństwem. Chłopiec doskonale bawi się w towarzystwie dziadka, młodsza siostra smacznie śpią a tym czasem starsza siostra Antka - Matylda ma moc pracy domowej do wykonania. Skąd ja to znam... inni się bawią a ja muszę odrabiać lekcje, jakie to niesprawiedliwe. Dziewczyna z minuty na minutę ma coraz gorszy humor. Dochodzi do tego, że jest zła na cały świat a za razem bardzo smutna. Antek czuje się okropnie w tej sytuacji i chce temu zaradzić jak najszybciej. Nie potrafi jednak nic mądrego wymyślić i wzywa na ratunek swojego najlepszego przyjaciela... Anioła Stróża. Chłopcy intensywnie dumają nad rozwiązaniem, a Antek wypróbowuje w praktyce kolejne pomysły jednak każda akcja kończy się fiaskiem i zamiast poprawy humoru siostry, przynosi wręcz odwrotny skutek. Czy Antkowi uda się załagodzić sytuację? Czy jego siostra wróci do normalności?Tego Wam nie zdradzę... sami się przekonajcie sięgając po książkę.Książki pełne emocji, z dużą dawką poczucia humoru zawartego tak na ilustracjach jak i w tekście. Książki czyta się duszkiem.  Prosty język, wciągająca fabuła i jasny przekaz to charakterystyka tych książek. Polecam bardzo całą serię.


TWÓJ ANIOŁ Z NIEBA
autor: Edmond Prochain
tłum: Lilla Danilecka
wydawnictwo: Promic
oprawa: miękka
format: 135 x 185 mm
liczba stron: 64


Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)