Wielkie księgi labiryntówKuba lubi główkować, myśleć logicznie, uwielbia rozwiązywać zagadki i pokonywać labirynty dlatego gdy zobaczyłam nowości jakie ma Wydawnictwo Olesiejuk nie mogło zabraknąć ich u nas. Książki pełne labiryntów...


Dwie super książki wypełnione po brzegi labiryntami. Każda z nich zawiera ich ponad 50. A w sumie jest ich ponad 100! Jest nad czym główkować, zabawy co nie miara a i zgubić się można w niejednym labiryncie.

Książka przeznaczona jest dla dzieci przedszkolnych a zadania są zróżnicowane pod względem trudności. Niektóre są banalnie proste a inne ciężkie do rozwiązania i na prawdę trzeba się nieźle napocić aby je rozwiązać. Rozwiązania czasami nie są banalne, droga od startu do mety potrafi być baaardzo długa i nieźle zakręcona ;) Z jednymi poradzi sobie już nawet 3-4 latek. Dlatego cieszę się, że labirynty zagościły u nas bo skorzysta z nich i Olcia i Kuba.

W każdym labiryncie wyznaczone jest miejsce, w którym to labirynt się zaczyna i miejsce, w którym się kończy. Jest również słowo wyjaśnienia co należy zrobić i czego unikać.
Każdy labirynt mieści się na jednej stronie, choć są wyjątki, w których to labirynt jest baaardzo duży i zajmuje dwie strony.


Grafika jest bardzo kolorowa, przyjemna dla oka i przyciąga uwagę dzieciaków. 

Przyznam się szczerze, że ja również jako dziecko uwielbiałam rozwiązywać najróżniejsze zagadki i labirynty. Labirynty rozwiązywałam zawsze od końca czyli od mety do startu i zawsze mi wychodziły :P 

Dodatkowym plusem tej książki jest fakt, iż posiada on małą ściągawkę z rozwiązaniem każdego labiryntu! Brawo dla autora! Jest to duże ułatwienie dla rodziców sprawdzających poprawność wykonanego zadania. A i czasami się zdarza, że kręcąc w tą czy w tamtą stronę zapędzimy się w ślepy zaułek... myk na koniec książki i już wiemy gdzie dziecko popełniło błąd.
Polecam tą książeczkę wszystkim mamom, które chcą nauczyć swoje dzieci spostrzegawczości i logicznego myślenia, które chcą wyrobić w swoich dzieciach nutkę kombinatorstwa ;)

Wielka księga labiryntów 1/ Wielka księga labiryntów 2
Książki można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

Prześlij komentarz

0 Komentarze