Czerwony Kapturek w wersji SMART
Któż z nas nie zna bajki o Czerwonym Kapturku i złym wilku? Chyba nikt! Dlatego żałujcie, że nie widzieliście banana na buźkach moich dzieci jak zobaczyli Czerwonego Kapturka w wersji planszówkowej a dokładniej w wersji SMART. Moje dzieciaki uwielbiają gry tego typu i na prawdę ciężko je oderwać jak już zaczną w którąś grać.


Czerwony Kapturek Granny wciąga na maksa zarówno te młodsze przedszkolaki jak i te starsze. A ja uwielbiam go za to, że uczy logicznego myślenia, planowania i rozwiązywania problemów, ćwiczy koncentrację a także rozwija wyobraźnię (typowa matka... tylko patrzy czego dana gra uczy dzieciaki :P też tak macie?).

Czerwony Kapturek składa się z solidnych, dużych i kolorowych elementów... domek babci, z 3 drzwiami i oknem, figurka Kapturka i wilka, 3 choinki i 5 płytek i ze ścieżkami w różnym kształcie. Dla rozróżnienia ścieżek, ale też łatwiejszego podnoszenia płytek pojawiły się na nich przestrzenne kwiaty w 5 kolorach. Elementy stwarzają niepowtarzalny klimat, uzupełniany drukowaną książeczką z historią Czerwonego Kapturka, opowiedzianą w sposób graficzny i bardzo ciekawy.


Jak to bywa z serią SMART, gra posiada książeczkę z zadaniami do wykonania. Zadania te zostały podzielone na 2 części, każda licząca po 24 zadania w 4 stopniach trudności. W pierwszej części dzieci mają za zadanie ułożenie ścieżki z płytek prowadzącej od Czerwonego Kapturka do domku babci. W drugiej części buduje się drogę również od wilka. W najprostszych zadaniach wykorzystywana jest 1 płytka, w najtrudniejszych aż 5. Płytki należy tak układać aby tworzyły ciągłą trasę i mieściły się na planszy. Pod każdym zadaniem jest mała podpowiedź w postaci kwiatów - liczba kwiatów się tam znajdująca to liczba płytek a kolory kwiatków podpowiadają jakie płytki należy użyć.

Gra przeznaczona jest dla dzieci 4-7 lat. Ja bym tą granicę nieco zmieniła na 3-5 ;) Moja 3,5latka bardzo chętnie sięga po Kapturka i radzi sobie z nim z dnia na dzień coraz lepiej. Z kolei dla mój 6latek nie jest już zbytnio nią zaciekawiony... jest zwyczajnie dla niego za prosta.
Czerwony Kapturek i pozostała elementy gry stwarzają niepowtarzalny klimat, który uzupełniony jest drukowaną książeczką z historią Czerwonego Kapturka, opowiedzianą w sposób graficzny i bardzo ciekawy.Czerwony Kapturek to świetna łamigłówka tak więc jeśli macie w domu przedszkolaki to nawet nie zastanawiajcie się nad jej zakupem. 
http://projektgrajmy.blogspot.com/

Prześlij komentarz

0 Komentarze