DOMI - ukryte wyrazy
Pamiętacie DOMI - dopełnienie do 30? Jeśli nie to znajdziecie je tutaj. Dziś pokażę Wam kolejną fantastyczną pomoc z serii DOMI, mianowicie ukryte wyrazy.


Długo czekało ono na swoją recenzję i ujrzenie światła dziennego. Pomimo, że bawimy się nim już długo a Kuba zna je prawie na pamięć to ciągle coś stawało mi na drodze aby Wam je pokazać.

Czym jest DOMI? To 28 prostokątnych klocków, które mają ogromny potencjał. I chociaż nazwa sugeruje wykorzystanie klocków tylko do jednej zabawy... układanie domina - nic bardziej mylnego... zwyczajna ściema ;) Wystarczy poczytać instrukcję, w której to zaproponowano wiele zabaw z wykorzystaniem tych jakże fajnych klocków... wyszukiwanie klocków zawierających daną sylabę, dzielenie słów na sylaby.


Każdy klocek podzielony jest na dwie części... obie z nich zawierają obrazki a jedna z nich dodatkowo napis informujący co przedstawia obrazek.


W docelowej zabawie należy tak dobierać do siebie klocki aby sąsiadujące ze sobą obrazki dwóch różnych klocków zawierały ukryty wyraz np. BUT - BUTelka, KOZA - KOZAk, SER - SERce itp. Możecie mi wierzyć bądź nie... wcale nie jest to takie proste zadanie. Wiadomo im mniej klocków zostaje do ułożenia tym jest prościej ale początek jest naprawdę trudny.

Gdy układanie domina stanie się dla dzieci pestką, można je nieco utrudnić i połączyć układanie domina z grą w memory :)Czy Kubie podoba się DOMI-ukryte wyrazy? Podoba i chętnie układa, miał początkowo problemy ale już je opanował :) Nie mniej jednak matematyczna wersja DOMI zdecydowanie jest bliższa jego sercu.


DOMI wydało nasze ulubione Wydawnictwo EPIDEIXIS.

Prześlij komentarz

8 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)