Kamelot Jr - całkiem romantyczna gra

Moje dzieci zakochane są po uszy w grach typu SMART. Chociaż nie ma w nich rywalizacji a przeznaczone są dla jednego gracza to wymagają od dziecka użycia szarych komórek pobudzając jego logiczne myślenie. Ja sama bardzo je lubię... rozwijają procesy myślowe u dzieci, procesy poznawcze, spostrzeganie wzrokowe a także wyobraźnię przestrzenną, uczą koncentracji czy kombinatorstwa.

Od pewnego czasu na salonach gości bardzo romantyczna gra, w której to rycerz i królewna zostali uwięzieni w osobnych wieżach... wieżach z klocków. Musimy pomóc królewnie zbudować drogę ucieczki a rycerzowi przerzucić most aby historia zakończyła się happy endem a rycerz i królewna żyli długo i szczęśliwie... choć nie do końca długo bo kolejne zadania do rozwiązania już czekają.


Kamelot to nic innego jak drewniane klocki a właściwie 8 części zamku o różnych kształtach i kolorach, podstawka do ustawiania tychże klocków oraz dwie figurki – rycerza i księżniczki. Jest też książeczka z zadaniami z 48 zadaniami o czterech poziomach trudności: starter, junior, expert i master.Poszczególne zadania do wykonania przedstawione są w książeczce wraz z możliwymi rozwiązaniami. Dziecko wybiera zadanie z książeczki, w którym to ma pokazaną sytuację wyjściową oraz elementy, których musi użyć do zbudowania przejścia. Dziecko próbuje ustawić klocki tak, aby rycerz znajdujący się po jednej stronie podstawki mógł dostać się na drugą stronę do królewny. Gdy ułoży a rycerz bez problemu po schodach dostaje się do celu, może odwrócić stronę i zobaczyć, czy dobrze wykonał zadanie.
Dzięki rozwiązaniom znajdującym się w książeczce, dziecko ma możliwość samokontroli, Uczy się rozwiązywać zadania od początku do końca.Wśród zadań są również takie, które posiadają więcej niż jedno rozwiązanie. Sama gra przeznaczona jest dla dzieci 4+ i myślę, że jest to odpowiednia granica wieku. Gra rośnie wraz z rozwojem dziecka. Mój 6latek niestety w grę raczej nie pogra... przeszedł najwyższy poziom za jednym podejściem także ten tego... muszę mu wyszukać inną łamigłówkę.
Jeśli chodzi o jakość wykonania to stoi ona na wysokim poziomie... klocki gładkie, drewniane z wyraźnym nadrukiem. Plusem jest pudełko... może drobny szczegół ale jakże ważny... pudełko bowiem nie ma okienka jak to bywa zazwyczaj w grach Smart i chwała za to... pudełko to jest o niebo lepsze jeśli chodzi o przechowywanie zabawki... klocki zwyczajnie nie wysypują się z pudełka co doprowadza mnie do szewskiej pasji w innych grach tego typu.
Jeśli macie w domu 4-5latka to polecamy grę z czystym sumieniem :) Idealna na prezent z okazji jak i bez okazji ;)


Kamelot dostępny na Granna.pl


http://projektgrajmy.blogspot.com/

Prześlij komentarz

0 Komentarze