PUCiO mówi pierwsze słowa

PUCiO to przyjaciel na dobre i na złe mojej najmłodszej pociechy. Pierwsza część historii sympatycznego małego chłopca przeszła u nas swoje ;) PUCiO tak jak i Emilka troszkę podrósł i zaczyna mówić pierwsze słowa.


A jeśli nie znacie PUCiA to poznajcie jego rodzinkę... mama, tata, ciocia, babcia i dziadek. PUCiO ma troszkę starszą siostrę i młodszego brata. Ma także psa i kota.


Przygody PUCiA i jego wesołej rodziny przedstawione są jak najprościej pod względem użytego języka oraz ilustracji. Razem z PUCiEM budzimy się, ubieramy, jemy śniadanie, idziemy do przedszkola, gdzie bawimy się klockami i rysujemy kredkami, bawimy się na placu zabaw, idziemy na basen, robimy zakupy a nawet świętujemy urodziny PUCiA, by w końcu zakończyć dzień kąpielą i powolnym układaniem się do snu. Taki zwyczajny dzień z PUCiEM, jeden z wielu znanych dziecku dni. Historia prosta aczkolwiek ciekawa.
PUCiO uczy się mówić to kontynuacja przygód PUCiA, który po wyrazach dźwiękonaśladowczych i nazywaniu świata po swojemu zaczyna swoją przygodę z mówieniem poprzez coraz to lepsze rozumienie słów i budowanie pierwszych zdań.Rówieśnicy PUCiA czyli 2-3latkowie razem z nim uczą się nazywać części garderoby, przedmiotów codziennego użytku w domu i w przedszkolu, na basenie czy na zakupach. Uczą się nazywać wykonywane czynności jedzenia, ubierania się czy  mycia. Uczą się również określać nastrój danego członka rodziny. Na końcu książki znajdują się wskazówki  dla rodziców jak zachęcać dziecko do odkrywania i zauważania tego, co wokół niego się dzieje.Co mnie dalej zachwyca w PUCiU? To prostota w wykonaniu ilustracji. Nie ma przesytu kolorów, postaci i przedmioty są ciekawym odzwierciedleniem rzeczywistości. Obrazki są odpowiednio rozmieszczone na każdej stronie. Każda ze stron wykonana jest z usztywnionej tektury, ma zaokrąglone rogi, matowe wykończenie. Rozmiar książki jest nieco mniejszy niż A4. Książka ta jest piękna, dopracowana w każdym detalu.


PUCiO mówi pierwsze słowa
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Autor: Marta Galewska-Kustra
Ilustrator: Joanna Kłos
Ilość stron: 40
Okładka: twarda
Rok wydania: 2017

Mam nadzieję, że będą kolejne części PUCiA ;)

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Bardzo fajna grafika! Zdecydowanie trafia w nasz gust!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)