Inwentarz drzew
Książka, która zachwyca od pierwszej do ostatniej strony i to dosłownie gdyż nawet indeks jest okraszony ilustracjami. W matowej grubiej oprawie, o matowych stronicach z niezwykłymi ilustracjami. Trudno przejść obok niej obojętnie. Jeszcze trudniej nie posiadać jej w swojej domowej bibliotece.


Z jakiego drzewa czerpie się terpentynę? Które drzewo nazywa się "drzewem do góry nogami"? Które drzewo zwane jest dusicielem? A które może umrzeć za sprawą jednego owada? Z jakiego drzewa robi się deski snowboardowe a z jakiego skrzypce? To tylko część pytań, na które znajdziemy tu odpowiedź.
Książka ta przedstawia 57 najrozmaitszych drzew i krzewów z całego świata, wybranych gatunków oraz wybranych najciekawszych faktów na temat danego drzewa czy krzewu. I wydawać by się mogło, że to książka dla dzieci. Nic bardziej mylnego. Bo czy my dorośli znamy i rozpoznajemy wszystkie drzewa i krzewy chociażby rosnące tylko w Polsce? A pozostała część globu? Tak wiele jeszcze mamy do odkrycia. Tyle jeszcze rzeczy jest na świecie o których nie wiemy.
Poza informacjami jakimi jesteśmy w stanie wydobyć z tej książki, zachwycają mnie ilustracje perfekcyjnie wykonane w najdrobniejszym detalu... kora, liście, ogólna sylwetka krzewów i drzew. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż w pobliżu drzew za każdym razem jest jakieś zwierzę czy ludzie, którzy pozwalają odnieść się do wielkości, wyobrazić sobie realny wygląd i rozmiar danego gatunku. Zwierzęta które odnajdziemy w sąsiedztwie danego drzewa są z nim związane, co też daje fajny pogląd na otoczenie i miejsce życia rośliny o której czytamy.
To książka to nie tylko uczta dla spragnionych wiedzy ale również dla czytelników wielbiących się w niezwykłych i stylowych książkach, dla czytelników kochających piękno.Ilustrowany Inwentarz Drzew
Wydawnictwo Zakamarki
tekst: Virginie Aladjidi
ilustracje: Emmanuelle Tchoukriel
tłumaczenie: Katarzyna Skalska, Magdalena Kamińska-Maurugeon
oprawa: twarda oprawa
liczba stron: 68


Prześlij komentarz

0 Komentarze