RIKUSiowe nowości
Rikuś to bardzo sympatyczny królik z oklapniętym jednym uszkiem. Pierwsza część przygód Rikusia dotyczyła akceptacji... akceptacji samego siebie takim jakim się jest, akceptacji nawet jeśli nie jest się identycznym jak koledzy. Czy udała się Rikusiowi ta trudna sztuka? Od publikacji pierwszej części minęło troszkę czasu. W międzyczasie Wydawnictwo Adamada wydało dwie kolejne części.


Rikuś i Anusia to wspaniała historia, która pokazuje dzieciom, że nie warto czuć obaw przed nawiązaniem relacji, że wcale nie trzeba udawać kogoś innego, zmieniać swojego zachowania a prawdziwy przyjaciel powinien polubić nas takimi jakimi jesteśmy. Historia ta pokazuje również rodzicom, że szanowanie dziecięcych uczuć jest ogromnie ważne.


Rikuś marzy o spędzaniu czasu wraz z króliczką Anusią, marzy o tym aby byli przyjaciółmi. Nie ma jednak odwagi odezwać się do niej. Wpada na pomysł zaimponowania je... zmienia swój ubiór, stara się być zdecydowanym, pożycza okulary od dziadka w celu sprawienia wrażenia mądrzejszego niż jest, nosi ze sobą mnóstwo słodkich marchewek, tapla się w błocie, a na koniec próbuje być tajemniczym króliczkiem. Czy swoim zachowaniem sprawi, że Anusia go polubi? Czy staną się przyjaciółmi?

Z kolei Rikuś Rycerzem to piękna historia o spełnionych marzeniach. Któż z nas nie marzył będąc dzieckiem o byciu astronautą, weterynarzem, strażakiem czy piosenkarzem. Marzenia są po to aby je spełniać... 


Rikuś kładzie się pod dębem, zamyka oczy i marzy... marzy m.in. o tym, że jest średniowiecznym rycerzem, nieustraszonym pogromcą smoków, których zamyka w lochach i poi wodą aby przestali ziać ogniem. Ale średniowieczny rycerz ma również inne obowiązki...  godne przyjmowanie swoich gości w zamkowych komnatach, dostarczanie tajnych wiadomości rycerzom z innych krajów. Ale gdy zmęczony rycerz kładzie się pod dębem aby odpocząć...dzieje się... no właśnie tego Wam nie zdradzę :) Ale Rikuś pokazuje nam, że warto marzyć... bo marzenia się spełniają czyż nie?Polecam całą serię Rikusiowych przygód :)http://www.adamada.pl/

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)