Zbuduj ciało człowieka


Książek o ciele człowieka dla dzieci jest sporo na rynku. Jedne fajne, inne nieco mniej fajne. Wśród wielu książek mamy swojego jednego ulubieńca. Ale od niedawna nasze serce podbiła pewna pozycja... i może nawet nie sama książka a to co zawiera dodatkowo. Jednak zanim pokażę Wam to "coś", zaprezentuję książkę.


Zbuduj ciało człowieka to bardzo fajna książka, napisana prostym i zrozumiałym językiem skierowanym do dzieci. W książce dzieci znajdą informację ogólne jak i ciekawostki... informacje o ciele człowieka, krwi i komórkach, skórze, szkielecie, mięśniach, sercu, płucach, układzie pokarmowym a także układzie moczowym. Ponadto dzieci dowiedzą się coś niecoś o układzie odpornościowym i rozrodczym. Na końcu znajduje się indeks, dzięki czemu poruszanie się po książce i znalezieni. Książka zawiera ogrom ciekawych ilustracji. Dodatkowo na każdej stronie znajduje się miniaturka szkieletu, na którym zaznaczony jest element, którego dotyczy aktualny materiał.

Jak już wspomniałam książka ta jest wyjątkowa za sprawą dołączonych do niej puzzli - kości. Wszystko wykonane solidnie. Elementy są sztywne i grube. W tekturowej klatce piersiowej mieszczą się tekturowe organy, a w tekturowej czaszce - tekturowy mózg. Nogi i ręce są ruchome, dzięki specjalnym łącznikom. Samo składanie modelu nie jest trudne, jest dokładna instrukcja a każdy element jest podpisany za pomocą symbolu. Cała zabawa polega na połączeniu ze sobą dwóch identycznych symboli. Mimo to 6-7latek samodzielnie raczej sobie nie poradzi, będzie potrzebował odrobiny wsparcia ze strony kogoś starszego. aczkolwiek siedmiolatkowi będzie na pewno potrzebna pomoc kogoś starszego. Super materiał zarówno do nauki jak i powtórki.

Prawda, że sympatyczny KOSTEK? Nie dość, że sympatyczny to jeszcze ogromny... on ma 75cm wzrostu!


Książka jest w twardej oprawie, która niestety po zbudowaniu modelu w 2/3 staje się zbędna i zajmuje miejsce na półce innym książkom. Ale mimo to uważam, że zestaw ten jest świetny i z pewnością spodoba się nie jednemu miłośnikowi ludzkiego ciała. Mojemu się spodobał a to najważniejsze. Słodki KOSTEK zdobi drzwi od szafy mojego 7latka.


Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Magda Wawrzoła26 kwietnia 2018 15:39

    Czy mogłabym prosić o zdjęcie instrukcji? Nasza się nam gdzies zawieruszyla i nie możemy złożyć Kostka
    🤨

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)