Czytanki na każdą porę rokuDwie książeczki należące do serii Uczymy się czytać przeznaczone dla wszystkich dzieci... dzieci uczących się czytać, dla dzieci czytających ale chcących wciąż doskonalić się w czytaniu a także dla dzieci mających problemy z czytaniem. 


Każda książeczka zawiera po 26 tematycznych historyjek - jedna wiosenno-letnie, druga jesienno-zimowe. Czytanki zawierają jedynie podstawowe litery polskiego alfabetu. Brak tu wszystkich szeleszcząco-ogonkowych polskich "dziwolągów". Dodatkowo wyrazy z trudnościami ortograficznymi zastąpiono w tekście obrazkami.


Teksty są proste, atrakcyjne, dzieci nie mają problemów z ich zrozumieniem. Język opowiadań jest współczesny, dowcipny, czasami rymowany i zakończony pointą. Ilustracje nie dość, że są piękne to są optymalnym uzupełnieniem i ozdobą tekstu, jednocześnie nie umożliwiają dzieciom odczytywania znaczeń tylko na podstawie obrazu. I tu mają duży plus u mnie bo moje dzieciaki są przebiegłe i często na podstawie ilustracji domyślają się co zawiera tekst.


Książeczka jesienno-zimowa zawiera opowiadania m.in. o ulubionej zupie moich pociech, czasie bożonarodzeniowym czy też historyjkę sylwestrowej nocy.
Książeczka wiosenno-letnia zawiera m.in. historyjki o kapryśnej pogodzie w marcu, pracach w ogrodzie, wielkanocnych pisankach.

Opowiadania dzięki temu, że tematycznie dopasowują się do danej pory roku, mogą towarzyszyć dziecku codziennie, być impulsem do wspólnych rozmów na aktualne tematy i mimochodem zachęcać do samodzielnego czytania.

Bajki krasnoludka Bajkodłubka  
Bajki mamy Wrony 


niePrzeczytane.pl Księgarnia internetowa

Prześlij komentarz

0 Komentarze