DINOZAURY - TAJEMNICZA WYSPA


DINOZAURY - TAJEMNICZA WYSPA - najmłodsze dziecko Granny wśród gier typu Smart Games. Gry tego typu są nie do znudzenia, nie do zniszczenia, wytrzymują lata. Nasza kolekcja gier tego typu wciąż się rozrasta i cieszymy się bardzo, że powstają nowe. Mamy również nadzieję, że Granna nie zaprzestanie wydawać kolejnych nowości.


Dinozaury to gra logiczna dla dzieci 6+. Bardzo fajnie wydana, posiadająca elementy 3D. W skład gry wchodzi:
- pole gry - podstawka z umieszczonymi na stałe fragmentami wysp i ozdabiającymi je palmami
- 6 prostokątnych płytek o jednakowym rozmiarze. Na nich znajdują się fragmenty wysp z dinozaurami w 2 kolorach: czerwone – mięsożerne i zielone – roślinożerne. Każda płytka posiada tylko 1 dinozaura
- książeczka z 80 zadaniami ułożonych oczywiście zgodnie ze wzrastającym stopniem trudności (a tych z kolei jest 4).
Zadaniem gracza jest takie rozmieszczenie płytek wysp tak aby wszystkie płytki zmieściły się na polu gry (żadna z nich nie może wystawać poza obszar planszy), płytki muszą tworzyć ściśle określony układ wysp oraz należy pamiętać aby na jednej wyspie znajdowały się dinozaury tylko jednego gatunku.
Każde zadanie ma dokładnie 1 rozwiązanie. Początkowe zadania zawierają podpowiedzi co do kierunku ułożenia płytek i położenia niektórych dinozaurów. W miarę rozwiązywania kolejnych zadań, poziom wzrasta, stopniowo zanikają podpowiedzi by mniej więcej po rozwiązaniu połowy zadań, gracz mógł liczyć jedynie na swoje umiejętności.


Jak przystało na grę tego typu, poza zadaniami książeczka zawiera również odpowiedzi.


Gra znakomicie wpływa na koncentrację i uczy pracy w skupieniu. Doskonale rozwija logiczne myślenie. Bardzo lubimy takie gry. Jeśli chodzi o jakość wykonania poszczególnych elementów gry to jest ona niezmiennie dobra do czego z resztą zdążyła nas już Granna przyzwyczaić. Jako, że tematyka gry jest bardzo ciekawa, powinna ona zainteresować zarówno dziewczynki jak i chłopców. Mojego zainteresowała. A czy spodoba się dziewczynkom? Tego dowiem się za mniej więcej 2 lata ;)


Gra idealnie nadaje się na prezent z okazji jak i bez okazji :)

POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze