Ilustrowany inwentarz PTAKÓW


Mój zachwyt nad tą serią książek jest nie do opisania. Pokazałam Wam już dwie z trzech książek tej serii... Ilustrowany inwentarz drzew oraz Ilustrowany inwentarz zwierząt. Dziś zapraszam do wspólnego poznawania Ilustrowanego inwentarza ptaków. Ci co dotrwają do końca postu z pewnością zapragną go mieć, Ci co uciekną w trakcie niech żałują ;)


Ilustrowany inwentarz ptaków ma piękne wprowadzenie, pokazujące cechy charakterystyczne dla ptaków oraz słowniczek opisujący nazwy poszczególnych części ciała ptaków. Dzieci poznają również podstawowe metody lotu ptaków: lot aktywny, szybowcowy, trzepoczący, nurkujący.  Ilustrowany inwentarz ptaków przedstawia opisy i wizerunki aż 76 ptaków z różnych stron świata! A wszystko to opisane w prostych, zrozumiałych słowach. Króciutko, jasno i w sposób łatwy do zapamiętania nawet najmłodszym.


Poza informacjami jakimi jesteśmy w stanie wydobyć z tej książki, zachwycają mnie ilustracje perfekcyjnie wykonane w najdrobniejszym detalu... ilustracje ptaków a wśród nich ptaki występujące zarówno w Polsce jak i te najbardziej egzotyczne, tęczowo ubarwione. Ptaki zatrzymane w locie i w innych naturalnych pozach, podkreślających ich piękno i wyjątkowość.


Każda rycina opatrzona jest polską i łacińską nazwą, wymiarami, obszarem występowania, opisem upierzenia i głosu ptaka oraz innymi ciekawostkami na jego temat. Postawiono na minimalizm, dzięki któremu już przedszkolaki wykazują zainteresowanie książką.

Czy tą książkę można traktować jako encyklopedię? Zdecydowanie nie! Nie ma w niej zwykłych, encyklopedycznych haseł. Są za to najciekawsze, najbardziej nietypowe, najbardziej charakterystyczne fakty  i ciekawostki z życia danego gatunku.

Ilustrowany inwentarz zwierząt, Ilustrowany inwentarz drzew wraz z Ilustrowanym inwentarzem ptaków tworzy piękne trio. Trudno przejść obok nich obojętnie. Jeszcze trudniej nie posiadać ich w swojej domowej bibliotece.

 

Tekst: Virginie Aladjidi
Ilustracje: Emmanuelle Tchoukriel
Tłumaczenie: Katarzyna Skalska, Magdalena Kamińska-Maurugeon
Tytuł oryginału: Inventaire illustré des animaux
Język oryginałufrancuski
Data wydania: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 76 stron


Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Na czytam.pl jest o WIELE TAŃSZA TA POZYCJA...
    http://czytam.pl/k,ks_605708,Ilustrowany-inwentarz-ptakow-Aladjidi-Virginie.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Blondynki Kreatywnie25 kwietnia 2017 22:07

    Piękne naturalne

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)