Kocham szkołę... a Wy?Kocham szkołę to pakiet książek... podręcznik i dwa zeszyty do nauki czytania i pisania przygotowany w oparciu o autorską metodę prof. Jagody Cieszyńskiej (Symultaniczno-Sekwencyjna Nauka Czytania). O metodzie prof. Cieszyńskiej pisałam już nie raz bowiem wybrałam ją jako tą właściwą metodę jeśli chodzi o warunki domowe. Ja się taką metodą uczyłam czytać i uważam, że jest najlepsza. Podstawowym założeniem w proponowanej metodzie jest nauka czytania sylabami. Szkoła uczy innymi metodami, które zupełnie mi się nie podobają. Dlatego też wzięłam sprawy w swoje ręce i aby ułatwić dzieciakom szkolny start uczę je samodzielnie :)


Podręcznik zawiera teksty zbudowane w oparciu o metodę sylabową.


Na początku dziecko odczytuje pojedyncze litery (samogłoski), potem wprowadzone zostają sekwencje liter - najpierw tych samych... dziewczynka śpiewa A A A, potem także różnych... chłopczyk mówi Y O E.Po opanowaniu samogłosek, dzieciaki poznają sylaby. Rozpoczynając od zapisów prostych (sylaby otwarte) i przechodząc do trudniejszych, dzieci samodzielnie czytają teksty, dokonując syntezy sylabowej.  Sylaby/teksty oczywiście napisane są czcionką bezszeryfową (prostą), wielkie drukowane litery. Dodatkowo pojawia się momentami mała czcionka a także kaligrafia (litery pisane). Nie do końca uważam to za fajne rozwiązanie dla dzieci dopiero co rozpoczynających przygodę z czytaniem. Z Olą aktualnie jesteśmy na przejściu z dużych liter na małe więc dla nas taki model jest jak najbardziej wskazany. Z kolei literki pisane są na topie u Kuby. Także książka spełnia swoje założenie zarówno u mojej 4latki jak i 7latka.
Przyjazny materiał ilustracyjny oraz prosty układ, który eliminuje szum informacyjny i usprawnia zapamiętywanie. 
W dalszej części książki znika wielka czcionka a pojawia się mała.


Plusem tego Podręcznika jest to, iż jest on wzbogacony o zestawy ćwiczeń, dzięki którym dzieciaki utrwalają sobie sylaby wprowadzone w Podręczniku. Poza ćwiczeniami z kaligrafii dzieciaki mają całą masę zadań do wykonania. Zadania są różnorodne i ciekawie skonstruowane. Ich rozwiązanie dodatkowo utrwala zdobytą wiedzę. Wśród zadań jest wiele zadań ćwiczących lewą półkulę mózgu.Kocham szkołę można kupić w pakiecie lub solo. Wiadomo w pakiecie bardziej się opłaca :)

Wydawnictwo: WiR
Autorki: Jagoda Cieszyńska, Marta Korendo, Agnieszka Bala


Kocham szkołę możecie kupić na nieprzeczytane.pl

niePrzeczytane.pl Księgarnia internetowa


Prześlij komentarz

0 Komentarze