Trenuj mózg z Neuronkiem


Trenuj mózg z Neuronkiem to bardzo fajny zeszyt ćwiczeń dla dzieci w wieku przedszkolnym. Skierowany głównie do dzieci z zaburzeniami ale nic nie stoi na przeszkodzie aby pozostałe dzieciaki z nich skorzystały choćby w celu poćwiczenia czy utrwalenia. Dlatego bez większego namysłu podsuwam je mojej 4latce.


Ćwiczenia są różnorodne, dzięki czemu dziecko szybko się nie znudzi. To aż 120 stron ćwiczeń do wykonania! Jest co robić :)

Ćwiczenia podzielone są według procesów poznawczych na:
- elementarne procesy poznawcze - ćwiczenia z zakresu: uwagi i świadomości, kontroli poznawczej, percepcji (wzrokowej, czuciowej i słuchowej) oraz pamięci i czynności pamięciowych
 -z łożone procesy poznawcze - ćwiczenia z zakresu: myślenia i rozumowania, rozwiązywania problemów, wydawania sądów i podejmowania opinii oraz wzbogacania języka i mowy.
Każde ćwiczenie jest odpowiednio oznakowane  symbolem wskazującym rodzaj ćwiczenia, rodzic nie będzie miał problemu z rozszyfrowaniem jakiego typu jest dane ćwiczenie.

W książce znajdują się ćwiczenia zarówno do pracy grupowej jak i indywidualnej (tych indywidualnych jest zdecydowanie więcej). Ćwiczenia ułożone są w pewien schemat... krótka bajka, ćwiczenia, krótka bajka, ćwiczenia... Tematyka iście jesienna ale tej wiosny mamy pogodę jaką mamy więc nam to nic a nic nie przeszkadza. W tajemnicy powiem Wam, że jest to pierwsza z neuronkowych części... będą kolejne ;) Ilustracje są ładne i proste, nie są przeładowane nadmiarem detali.

Dziecko wraz z Neuronkiem wzbogaca słownictwo zarówno czynne jak i bierne, poćwiczy pamięć słuchową, myślenie abstrakcyjne, sekwencje, analizę wzrokową a nawet grafomotorykę :)
Co ważne tych ćwiczeń nie da się przelecieć ot tak... w dzień czy dwa. Jest to zbiór starannie przygotowanych ćwiczeń o różnym stopniu trudności, zdecydowanie do rozwiązywania na dłuższy czas.

POLECAMY trening z Neuronkiem :)

Trenuj swój mózg z Neuronkiem
Wydawnictwo Edukacyjne
Autorzy: Magdalena Bury, Aleksandra Matyjasek
Redaktor naukowy serii: Jolanta Panasiuk
 

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)