Zabawa z matematykąO książeczkach z tej serii pisałam już tutaj. Bez wątpienia książeczki te są najlepszymi z jakimi miałam do czynienia a przeanalizowaliśmy już sporo książeczek.Dlaczego tak bardzo je lubimy? Między innymi dlatego, że nagradzają zaangażowanie dziecka i motywują je do dalszej pracy. Każda wypełniona przez dziecko strona jest nagradzana naklejką. Naklejka do naklejki i powstaje cała układanka, po ułożeniu której dziecko otrzymuje dyplom. Nie ma lepszej motywacji, niż poczucie sukcesu!


Zabawa z matematyką bardzo przypadłą Kubie do gustu. I wiecie co Wam powiem? Za każdym razem, kiedy mówię do niego aby poćwiczył pisanie literek on woli główkować nad rozwiązywaniem zadań matematycznych... już dziś wiem, że będzie z niego umysł ścisły a nie humanistyczny ;)

Wracając do książeczek to w części 4 znajduje się mnóstwo zadań na utrwalających dodawanie, odejmowanie w zakresie 100 oraz mnożenie i dzielenie w zakresie 50. Do tabliczki mnożenia małymi krokami się przymierzamy a ćwiczenia w tej książeczce w tym zakresie są bardzo fajne. Wśród zadań są również zadania tekstowe obliczenia długości boków i obwodów figur geometrycznych, a także obliczenia zegarowe, pieniężne i kalendarzowe. Już nie jest tak łatwo jak we wcześniejszych częściach. Tu Kubek uczy się czegoś nowego, tam jedynie powtarzał :)Zabawa z matematyką cz. 4 i 5 przeznaczona jest dla dzieci 8-9letnich czyli 2-3 klasa podstawówki. Są to książeczki, które jeszcze troszkę muszą poleżeć na półce i poczekać na swoją kolej. Nie mogę wszystkiego przerobić z dzieckiem w domu bo czego nauczą go nauczyciele w szkole? Choć zapewne i tak nie wytrzymam i po przerobieniu części 4 wkroczymy w kolejną ;) W części 5 dziecko dalej operuje na liczbach w zakresie 100, utrwala tabliczkę mnożenia. Pojawia się również przeliczanie jednostek miary, wagi i czasu. Ostatnią częścią zdecydowanie rządzi tabliczka mnożenia i dzielenia.


Zanim dzieciaki potrzymają dyplom, na sam koniec muszą się jeszcze sprawdzić rozwiązując testy umieszczone na końcu książeczek. Są to testy sprawdzające ich umiejętności z przerobionego materiału. Mój Kubek je bardzo lubi.


Książeczki te lubimy nie tylko ze względu na naklejki. Lubimy je również dlatego, że polecenia do zadań są proste i czytelne, potrafią zainteresować dzieci matematyką. Zdecydowanie będziemy na tych książeczkach pracować również z dziewczynkami.


Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Fajne książki :) starsza miała inne ale taki bałagan trochę w nich był :P młodszej już wiem co będę kupować :) Dziękuję ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)