Wielka przygoda trwa


Pierwsza Komunia Święta - pamiętam ten wyjątkowy dzień, niezwykłą radość i podniosłość jakby to było wczoraj. To Święto pamięta chyba każdy z nas. Mam wrażenie, że Święto to dziś to już nie te same przeżycia co dawniej, dziś niestety zostało ono mocno skomercjalizowane, zagubiło dla niektórych dorosłych (choć i coraz częściej dotyka to również i dzieci) swój sens religijny. Szkoła i dwie 45minutowe lekcje katechezy to za mało, dzieci potrzebują naszego wsparcia - to my mamy być dla nich przykładem, słowem które poprowadzi i popchnie we właściwym kierunku. Bardzo chętnie korzystam z książek, które są znakomitą pomocą i wskazówką. Nie wyobrażam sobie aby udać się na Pierwszą Komunię Święta do dziecka z mojej rodziny i nie wziąć ze sobą ciekawej książki (oczywiście jako dodatek do upominku). Tak też było i wczoraj... mała "komunistka" otrzymała bardzo fajną książeczkę, w której przedstawione zostało życie pewnej rodziny, nie są to opisy czy opowiastki wyssane z palca lecz historie z życia realnej rodziny.


Dzieci poznają ich troski, radości, trudności i wszystko to na drodze do bardzo ważnego wydarzenia - dnia Pierwszej Komunii Świętej. Towarzyszymy dwójce rodzeństwa Orlińskich na bardzo trudnej i zawiłej drodze, drodze która rozpoczyna nowy rozdział życia. Jest to niezwykły czas bo towarzyszą mu pierwsze samodzielne czasem nie łatwe decyzje, budowania relacji z rówieśnikami i akceptowania ich takimi, jacy są. Rodzeństwo odkrywa też, jak cennym darem jest prawdziwa przyjaźń, umiejętność dostrzegania potrzeb innych i wychodzenia im naprzeciw. 

Książka ta przygotuje dzieci na ważny dzień. Co to znaczy być ministrantem? Czy to ważne w jakiej sukience dziewczynka przystępuje do Pierwszej Komunii? I czy to powinna być suknia „na kole”? Kim jest misjonarz i na czym polega jego praca? Co to jest tajemnica spowiedzi i czy ksiądz pamięta grzechy Tomka? Czy można ufać nieznajomym? 

Gruba okładka, wspaniała treść, klimatyczne, pełne ciepła ilustracje wszystko to sprawia, że książka idealnie nadaje się jako komunijny prezent.Wielka przygoda trwa
Wydawnictwo Promic

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Szkoda że nie znałam tej książeczki wcześniej... Teraz to już po wszystkim ;-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)