czwartek, 4 maja 2017

Wiosenne porządki z Tomciem

Kreatywnie w domu

Zagraj ze mną to wspaniałą seria gier dla najmłodszych Wydawnictwa Egmont. Zdecydowanie nasza ulubiona seria. Seria liczy już 6 gier i właśnie pojawiła się kolejna. Tym razem jest to gra dla najmłodszych dzieci czyli dzieci od 3 roku życia (choć moja 2,5latka nie miała większych problemów z opanowaniem zasad :)). Zasady są proste, mechanika gry wspiera rozwój i motorykę małą, bajecznie kolorowe elementy zachęcają maluchy do grania. Przedstawiam Wam Tomcia - wesołego skrzata, który ma niezły bałagan w swoim domu ;)


Plansza to 6 kolorowych elementów przedstawiających różne pomieszczenia w domu a każdy z nich zawiera 3 wyciągane elementy. Poza drewnianą postacią Tomcia mamy jeszcze kolorową kostkę i drewniane dyski jako znaczniki zwycięstwa.
Grę dzieciaki rozpoczynają od wypchnięcia przedmiotów z tekturowych elementów planszy. Następnie elementy planszy muszą ułożyć w okrąg a wypchnięte przedmioty poukładać w środku. Z tak przygotowaną "planszą" można rozpoczynać rozgrywkę, która polega na rzucie kostką, przemieszczeniu figurki Tomcia do miejsca (fragment planszy) w kolorze wyrzuconym na kostce oraz znalezieniu odpowiedniego przedmiotu pasującego tematycznie i kształtem do danego miejsca i zapełnieniu luki we fragmencie planszy. Gdy dziecko dołoży trzeci element do danego miejsca, to otrzymuje dysk jako znacznik punktów zwycięstwa. Po uporządkowaniu wszystkich elementów następuje koniec gry, a zwycięża dziecko z największą liczbą dysków.Po opanowaniu gry przez maluchów można utrudnić im nieco "życie", grając elementami zwróconymi obrazkiem do dołu. Dziecko rozpoznaje przedmioty jedynie po kształcie.
Bardzo fajna i przyjemna gra dla najmłodszych. Gra, która wciąga. Uczy koncentracji, spostrzegawczości, cierpliwości w oczekiwaniu na swoją kolejkę, uczy kolorów, rozpoznawania a także dopasowywania. Ćwiczy motorykę małą. Czas grania jest na tyle krótki, że dzieciaki nie zdążą się znudzić. Jeśli chodzi o przedział wiekowy... ja bym zmieniła od 2,5 do 4lat. Myślę, że 5latki po rozegraniu kilku partii nawet w trudniejszej wersji będą już zwyczajnie znudzone. Gra stanie się dla nich banalna. Mój 2,5latek i 4latka grałyby w nią non stop i co ważne bez pomocy mamy :)


Dlatego polecamy Tomcia z czystym sumieniem :)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates