Dzień Dziecka z Klocki Blocki
Wśród tak licznych zestawów ciężko dokonać wyboru, który zestaw najbardziej przypadłby do gustu naszemu dziecku. A że ma to być prezent przecież nie spytamy go który z zestawów by chciał... u mnie nawet podpytywanie nie wchodzi w grę... od razu młody mnie rozszyfrowuje ;) Najlepiej byłoby wyposażyć się we wszystkie. Z biegiem czasu jest to możliwe bo ich cena jest zdecydowanie dużo bardziej atrakcyjna niż duńskiej wersji klocków.


Zanim sięgnęłam po polską rodzimą wersję klocków zrobiłam pokrótce rozeznanie w necie... czy polecacie, czy polecają je Wasze dzieciaki, czy klocki zdały u Was egzamin, czy rzeczywiście są dobre jakościowo, czy tylko fajnie wyglądają na zdjęciach... w końcu po co w domu mi kolejny bubel, robiący tylko bałagan. I co się okazało? Polecacie je! Nie pozostało mi nic innego jak przekonać się o tym na własnej skórze.


Projekt każdego zestawy jest doskonale przemyślany i w zależności od wieku dziecka i jego umiejętności możemy wybierać w małych, większych i bardzo dużych zestawach. Im więcej zestawów, tym zabawa jest lepsza... to oczywista oczywistość.

Klocki w pudełku znajdują się w trzech albo czterech woreczkach, niestety, żeby zacząć budowanie trzeba otworzyć je wszystkie. W mniejszych zestawach, mniejsza ilość klocków, ok, dzieciaki poradzą sobie bez problemu. Z dużymi zestawami jest troszkę trudniej. Fajnie, gdyby kolejny woreczek otwierało się dopiero po wykorzystaniu wszystkich klocków z poprzedniego. Byłoby to zdecydowane ułatwienie zwłaszcza dla dzieciaczków dopiero rozpoczynających przygodę z tego typu klockami bo wprawni budowniczowie nie będą mieli problemów z ogarnięciem dużej ilości klocków.


Jakością praktycznie nie odbiegają od duńskiej wersji, choć od czasu do czasu zdarzało się, że podczas łączenia klocków konstrukcje troszkę się psuły a w połączenie klocków trzeba było użyć większej siły to nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło... po złożeniu konstrukcje są dość stabilne i nie rozpadają się już w rękach. Najważniejsze jednak jest to iż są one kompatybilne z innymi i można bawić się na całego.Ruchome elementy, bogactwo dodatków, dbałość o każdy najmniejszy szczegół. Ludziki, budowle, wszystko co stworzyliśmy w rzeczywistości wygląda równie cudnie jak na opakowaniu. Takie właśnie są Blocki!Klocki konstrukcyjne Blocki stanowią bez wątpienia doskonałą alternatywę w stosunku jakość-cena. Klocki Blocki mają dwie linie. Dla maluszków z większymi klockami - Mubi (+3) i starszaków Blocki (+6).


Wśród zestawów dostępnych jest 9 grup tematycznych... zestawy zarówno dla chłopców jak i dziewczynek... dla chłopców w tematyce kosmosu, budowy, straży pożarnej czy wojska, a dla dziewczynek - Lalilandia.


Zabawa klockami tego typu to doskonałą stymulacja motoryki małej, manipulowania małymi rączkami, wyobraźni, planowania przestrzennego, logiki.


Polecam zdecydowanie klocki Blocki tym wszystkim, którzy poszukują solidnego produktu, dobrej jakości w bardzo przystępnej cenie. My zdecydowanie jesteśmy na TAK :)

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Córka bardzo polubiła te klocki! Póki co ma trzy dziewczęce zestawy, ale marzy jej się ten duży komisariat policji :)
    Nam podoba się cena :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Akurat klocków z tej firmy jeszcze nie mamy ale kto wie...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)