Kwiaty z plastikowych łyżeczek

Dzień Mamy, Dzień Babci, Dzień Kobiet, Dzień Nauczyciela to takie święta, które bez kwiatka ani rusz... Jest jeszcze taki jeden dzień, na który przygotowujemy kwiaty. To dzień zakończenia roku przedszkolnego dla wszystkich naszych cudownych Pań, pod opieką których są moje dzieciaki. Były już kwiaty odbijane ze stópek, kwiaty z drucików kreatywnych a w tym roku postawiliśmy na plastikowe łyżeczki.


Do przygotowania kwiatów zużyliśmy ponad 100 łyżeczek. Początkowo szukałam gotowych już, kolorowych łyżeczek ale później pomyślałam coby dzieciaki miały w tworzeniu swój udział, kupiłam najzwyklejsze, białe plastikowe łyżeczki. 

Dzieciaki wszystkie łyżeczki pomalowały farbką akrylową na czerwono (oczywiście z obu stron). Łyżeczki dość szybko schły i można było tworzyć dalej. Od każdej łyżeczki odcięliśmy jej trzonek by później klejem na gorąco połączyć je ze sobą tak aby utworzyły kwiat - różę bardziej bądź mniej rozwiniętą.


Jako łodygi posłużyły nam zielone słomki do napojów.


 Poza różami powstały również tulipany, które tworzy się w identyczny sposób jak róże.Kwiaty można przyozdobić tasiemkami bądź innymi skromnymi dodatkami :)Nasze Panie nie tylko były zaskoczone ale i bardzo uradowane na widok tak cudnych kwiatków, kwiatków stworzonych z sercem przez dzieci z pomocą mamy. My stawiamy na twórczość własną, nie daliśmy się zwariować modzie na drogie prezenty :) 

A jak jest u Was? Sami tworzycie, kupujecie a może składacie się całą grupą/klasą?

Prześlij komentarz

5 Komentarze

 1. Cudne kwiatki ;-) jednak Dusia zrezygnowałaby z malowania przy 20 sztuce ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. oj tam, malowanie szło dość szybko, farba szybko schła, fajnie się nakładała a poza tym u nas malowała całą trójka i to w trzech podejściach ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdybyś nie napisała, że to z łyżeczek to w życiu bym się nie domyśliła!!! Istne cudo :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bajeczne!!! Po prostu ... WOW! Jestem pod wrażeniem pomysłu i wykonania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne :) Zrobię z synem na Dzień Babci :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)