Paleta od Epideixis - nowości wśród tarcz

Wakacje... upały... najlepszy na nie sposób to lody, duuuuża ilość lodów i kocyk w cieniu. A jak kocyk to aby nie zwariować najlepiej zapewnić dzieciom na nim rozrywkę. Planszówki, wszelkiego rodzaju łamigłówki mile widziane. Dziś chcę Wam przypomnieć rewelacyjną pomoc edukacyjną, która zagościła u nas kilka lat temu, zagościła i rozgościła się na dobre ;)


Dla przypomnienia...

Zestaw Paleta składa się z tzw. zestawu kontrolnego, w którego skład wchodzi drewniane koło przypominające paletę malarską oraz 12 okrągłych drewnianych klocków: 6 krążków i 6 pierścieni w sześciu kolorach. Kolorowe klocki służą do wykonywania ćwiczeń na tarczy. Tarcze połączone są w zestawy (w jednym zestawie znajduje się 12 tarcz) i są zróżnicowane pod względem wieku. Są zestawy dla przedszkolaków młodszych i tych nieco starszych, dla zerówkowiczów jak i uczniów klas początkowych. Wystarczy jedynie dostosowywać poziom trudności ćwiczeń do wieku dziecka a Paleta posłuży na prawdę sporo czasu.

Poniżej zaprezentuję Wam tarcze, z którymi radzi sobie moja niespełna 3latka (choć producent zaleca je od 4lat ;)). Choć nie ukrywam tarcze np. z postaciami z bajek są jeszcze dla niej za trudne. Ale 4 latek już sobie z nimi poradzi (o ile oczywiście zna te bajki ;)). Wśród tarcz dla przedszkolaków poza wymienionym ćwiczeniem z doborem atrybutów do postaci z bajek są takie ćwiczenia jak rozpoznawanie kolorów, wyszukiwanie cieni, klasyfikowanie i dobieranie obrazków według określonych cech (wielkość, kształt, barwa, przeznaczenie), wyodrębnianie i porównywanie zbiorów. Jest tego sporo a zabawa w dobieranie w pary na prawdę wciąga!


Odwracamy tarczę i wszystko jasne! Uwielbiam za to Wydawnictwo Epideixis i Paletę... samokontrola, dzięki której moje dzieciaki przy zabawie nie potrzebują mojej pomocy, włącznie z moją niespełna 3latką :)


A teraz czas dla wszystkich małych "kolarzystów". Wakacje to czas, podczas którego dzieci większość czasu spędzają na świeżym powietrzu - przynajmniej u nas tak jest - to czas na rower i przejażdżki krótsze i dłuższe. Warto więc zaznajomić dzieciaki z podstawowymi zasadami ruchu drogowego - przynajmniej te dzieciaki, które pedałują już na swoich rowerach, tym jeżdżącym w fotelikach z rodzicami jeszcze odpuszczamy ;) Bardzo fajny zestaw ćwiczeń pojawił się właśnie w Wydawnictwie Epideixis. Z Bezpieczeństwem w ruchu drogowym dzieciaki zaznajamiają się z podstawowymi znakami drogowymi, podstawowymi przepisami w ruchu drogowym, numerami alarmowymi, zasadami udzielania pierwszej pomocy a także prawidłowego wyposażenia roweru. Zestawy tych ćwiczeń to nie tylko ćwiczenia, dzięki którym nasze dziecko będzie czuło się bezpiecznie na ścieżkach rowerowych czy ulicach to przede wszystkim wspaniały sposób na zdobycie wiedzy dla wszystkich dzieciaków pragnących zdać egzamin na kartę rowerową.Ostatnia propozycja to zestaw ćwiczeń, podczas których dzieci poćwiczą dodawanie i odejmowanie w zakresie 100. Wiem, wiem... WAKACJE! Dlatego tylko Wam go zaprezentuję a potyczki z nimi rozpoczniemy od września ;)

Wśród ćwiczeń są ćwiczenia na dopełnienie do 100, mniej i bardziej skomplikowane dodawanie i odejmowanie, ćwiczenia, w których dzieci poćwiczą liczenie w pamięci, dodawanie i odejmowanie trzech liczb. Świetny trening dla każdego małego matematycznego miłośnika.


Cieszę się bardzo, że Paleta zdobyła serca całej mojej trójki i czasami żałuję, że mamy ją tylko jedną... rozumiecie ona jedna a ich troje i każde z nich chce się nią bawić w tym samym momencie! O zgrozo! Paleta jest z nami dobrych kilka lat, wychował się na niej Kubulek, baaaa nadal się wychowuje, wychowują się na niej dziewczynki. Wniosek? Paleta jest dziecioodporna czyli najzwyczajniej w świecie... niezniszczalna!


Tarcze dla przedszkolaków
Tarcze Bezpieczeństwo w ruchu drogowym
Tarcze dodawanie i odejmowanie w zakresie 100


POLECAM bo na prawdę warto!

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Miałam przyjemność je testowac na jednym spotkaniu blogerskim, ale jakoś nie trafiły do naszego domu , chyba corka już za duża, choć wiem, że sa opcje dla starszych :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)