Poznajemy zwierzęta z MULTICONa tą serię książek dla dzieci wpadłam zupełnie przypadkiem dość niedawno i od razu skradła moje serce. Seria książek o przyrodzie i zwierzętach świetnie napisana, jeszcze lepiej zobrazowana a informacje w nich zawarte tak dobrane aby każdy bez względu na to ile ma lat czerpał przyjemność z obcowania z nimi.
Układ książki jest starannie dopracowany. Każdy dział oznaczony jest innym kolorem a w rogu każdej kartki znajduje się odpowiednio oznaczony barwą znak z nazwą działu - dodatkowo każdy kolor ma swój odpowiednik w spisie treści, dzięki temu jeszcze łatwiej jest się poruszać po książce. Każdy dział jest szczegółowo opisany, także bez problemu można znaleźć co czego szukamy.


 

Książka jest obszerna - przedstawia 115 zwierząt, ma fantastyczne realistyczne ilustracje, oddające detale i najistotniejsze szczegóły. Każde zwierzę wygląda jakby żyło. Jeśli chodzi o tekst to występuje on w równowadze z ilustracjami. Język jest bardzo prosty i dostosowany do uczniów pierwszych klas. 
Z książki dowiadujemy się również które zwierzęta są pod ochroną.Każde zwierzę przedstawione jest zgodnie ze stałym schematem a jednocześnie każde zupełnie inaczej. Dzięki takiemu podejściu książka jest bardzo przejrzysta i estetyczna a czyta się ją z wielką przyjemnością.

Opis każdego zwierzaka rozpoczyna się od jego nazwy, kilku podstawowych danych... długość ciała, masa oraz kilku informacji odnośnie jego wyglądu. Dowiadujemy się również o miejscach, w których możemy spotkać owego zwierzaka. Jednym słowem moc najistotniejszych faktów a także ciekawostek, które wciągają a wciągają nie tylko dzieci ale młodzież i dorosłych.To nasza pierwsza książka z tej serii i z pewnością nie ostatnia. W planach mam wyposażenie naszej domowej biblioteczki o kolejne egzemplarze. Cudowne wydanie, twarda oprawa, bogactwo wizualne jak i merytoryczne to musi zadziałać przyciągająco. Polecamy!

Poznajemy zwierzęta
Wydawnictwo Multico
Autorzy: Alicja Gadomska, Michał Brodacki, Dorota Zawadzka
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 120
 Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Prześlij komentarz

0 Komentarze