Przedszkolak a zabawa w wojnę


Zabawa w żołnierzy? Zabawa w wojsko? Czołgi, pistolety, strzelanki... w tym wszystkim przedszkolak. Mieszanka wybuchowa... i choćbym chroniła dziecko nie wiadomo jak przed takowymi zabawami to i tak przyniesie zabawy w strzelanki chociażby z przedszkola czy szkoły. Wystarczył jeden dzień zabaw z kolegami ze świetlicy ;) Nie ma się co dziwić... każdy chłopiec w swoim życiu ma etap fascynacji wojną. U nas takowy nastąpił pod koniec roku szkolnego. Wykorzystując nowe zainteresowania Kuby zaproponowałam mu zabawy plastyczne... dość dawno nic nie tworzyliśmy a jak się okazało wojsko to całkiem fajny punkt zaczepienia w kreatywnym tworzeniu.


Z rolki po papierze toaletowym stworzyliśmy wojskowy helikopter.


Z opakowania po jajkach powstał czołg...


Ze stópkowych zabaw powstał zarówno czołg jak i helikoptery...


I tak oto całkiem spontanicznie powstała nam wojskowa galeria prac :)Ale na pracach plastycznych nie poprzestaliśmy. Zabawę rozszerzyliśmy o coś co w efekcie końcowych robi na prawdę wrażenie. Klocki Blocki i ich wojskowa oferta to jest to!

Spójrzcie na ten czołg!

Wiele godzin spędzone na układaniu klocków a później jeszcze więcej godzin spędzone na zabawie... a jakie historie przy tym powstają :D I niech mi ktoś powie, że klocki nie rozwijają dziecięcej wyobraźni! O małej motoryce już nie wspomnę ;)Klocki Blocki w wersji wojskowej dostępne tutaj.


Prześlij komentarz

6 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)