A Ty wiesz czyj to szkielet?


Uwielbiamy książkowe perełki, pełne ciekawostek, zagadek i okienek. Ostatnio naszą domową bibliotekę zasiliła nowość Wydawnictwa Mamania... Czyj to szkielet? Książka formatu A4 w twardej oprawie przeznaczona jest moim zdaniem dla dzieci szkolnych choć nie ukrywam, że i nie jeden dorosły pokusi się poznać wiadomości w niej zawarte. Czym jest szkielet zewnętrzny i kto taki ma? Czy zęby są zbudowane z kości? Jakie zwierzę ma mleczaki przez całe życie? Jak zbudowane są kości ptaków? Jak nazywa się największe latające zwierzę, jakie kiedykolwiek istniało na Ziemi? To tylko niewielka część pytań, na które odpowiedzi znajdujemy w owej książce.

Książka, dzięki której poznajemy różnice w budowie szkieletów różnych stworzeń, które zaistniały na drodze ewolucji  - od ryb aż do człowieka.  Czytelnik często musi przyporządkować szkielety do poszczególnych zwierząt i przyznam się Wam nie łatwe to zadanie :)
Czym zaintrygowała mnie ta książka? Tym, że jest zupełnie inna od tych, które dostępne są już na rynku. Tutaj najpierw widzimy szkielet, a dopiero później odkrywamy żywą istotę.


Bardzo podoba mi się oszczędność kolorów, która ogranicza się jedynie do granatu i koloru pomarańczowego. 
Zarówno ja jak i mój 7latek jesteśmy książką oczarowani. Moim zdaniem to jedna z ciekawszych jak nie najciekawsza książka o tej tematyce.

Wydawnictwo Mamania
Ilość stron: 40
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2017

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Nie wiem czy zaciekawiłaby Dusię ale ogólnie bardzo ciekawa pozycja i książki o szkieletach wcześniej nie widziałam.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)