Młody obserwator przyrody


Młody obserwator przyrody to seria kolorowych zeszytów stworzona z myślą o dzieciach. Seria, która ma za zadanie zapoznanie młodych czytelników oraz rozkochanie ich w polskiej przyrodzie.


Piękne, kolorowe książeczki zachęcają dzieci do obserwowania podczas spacerów czy wycieczek ptaków, ssaków, szukania tropów zwierząt. W każdej z książek znajdują się ciekawe informacje, zadania oraz liczne ilustracje. Już sam spis treści jest jedyny i niepowtarzalny.


Ptaki wokół nas uczą dzieci rozpoznawać najważniejsze nasze ptaki. Podstawowa wiedza o życiu i zwyczajach ptaków przedstawiona w ciekawy sposób z ładnymi ilustracjami oraz z zaskakującymi ciekawostkami.Ssaki lasów i łąk to moc informacji o najważniejszych naszych dziko żyjących ssakach. Młodzi czytelnicy dzięki zabawie z książką zgłębią wiedzę o ssakach żyjących w lasach i na łąkach i bez problemu będą umieli je odróżnić .


Ślady i tropy zwierząt podpowiadają dzieciom, jak rozpoznać tropy, kryjówki, żerowiska zwierząt, gdzie ich szukać i co ciekawego można z wyczytać z tropów zwierząt.


Każda strona każdej z wymienionych wyżej książek zawiera drobne zadanie bądź zadania do wykonania przez dziecko, zadania za które dziecko otrzymuje punkty a każdy zdobyty punkt przybliża dziecko do otrzymania dyplomu i tytułu doskonałego młodego przyrodnika. Dodatkowo na końcu czekają na młodych obserwatorów przyrody różne łamigłówki i quizy.

https://www.sklep.domowemontessori.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze