O planetach słów kilkaDługo szukałam wartościowej książki o kosmosie. Szukałam, szukałam aż znalazłam. Jerzy Rafalski, znany astronom zabiera nas w fascynującą podróż po nieznanych obszarach wszechświata a my z ogromną radością w tą podróż się wybierzemy.


Pasjonująca podróż przez Układ Słoneczny to okazja do podziwiania zdjęć planet i księżyców. Każda z planet Układu Słonecznego została przedstawiona wszechstronnie od metryki zawierającej położenie i rozmiar danej planety, informację odnoście długości roku, długości doby słonecznej, liczby księżyców poprzez historię jej poznawania, pochodzenie nazw, możliwości obserwacji danego ciała niebieskiego aż do zabawnie sformułowanej prognozy pogody.
Spora część książki została poświęcona Ziemi i Księżycowi a także zjawiskom takim jak zaćmienie Słońca i Księżyca oraz podróżom na naszego naturalnego satelitę, który z kosmosu sprawia wrażenie tworzenia z Ziemią podwójnej planety!

Jeśli jesteś ciekawy/a Czym są planety? Czy na Marsie jest woda? Z czego składają się pierścienie Saturna? koniecznie musisz zaopatrzyć się w tą świetną książkę! A pięknie ilustracje, niezwykle ciekawie i przystępnie podane fakty z astronomii zaciekawią z pewnością wszystkich – od najmłodszych do najstarszych członków rodziny.
Jerzy Rafalski opowiada o planetach
Wydawnictwo: Multico
Autor: Jerzy Rafalski
Oprawa: twarda
Liczba stron: 120

Andrzej Kruszewicz opowiada O ssakach świata  - Kruszewicz Andrzej G. - niePrzeczytane.pl Księgarnia internetowa

Prześlij komentarz

0 Komentarze