O ssakach świata


Są takie książki, którym trudno się oprzeć. To książki o przyrodzie i zwierzętach. Świetnie napisane, jeszcze lepiej zobrazowane a informacje w nich zawarte tak dobrane aby każdy bez względu na to ile ma lat czerpał przyjemność z obcowania z nimi.


Układ książki starannie dopracowany. Książka jest obszerna - przedstawia ponad 50 najciekawszych gatunków zwierząt. W środku znajdziemy fantastyczne ilustracje, w których się zakochałam (z resztą nie tylko ja bo dzieciaki również). Ilustracje realistyczne, oddające detale i najistotniejsze szczegóły. Każde zwierzę wygląda jakby żyło. I właśnie dzięki tym ilustracjom pokochałam książki z tej serii. Tekst występuje w równowadze z ilustracjami. Język jest bardzo prosty i dostosowany dla dzieci.
Książkę czyta się z wielką przyjemnością, poznając każde zwierzę kartka po kartce. Książka estetyczna i przejrzysta za sprawą stałego schematu, na którym jest oparta.
Opis każdego zwierzaka to moc najistotniejszych faktów a także ciekawostek, które wciągają ale nie tylko, to też zbiór podstawowych informacji takich jak nazwa zwierzaka oraz kilka jego danych... długość ciała, masa oraz kilku informacji odnośnie jego wyglądu. Dowiadujemy się również o miejscach, w których możemy spotkać owego zwierzaka.


Zdjęcia zwierzaków zawierają główne cechy charakterystyczne dla danego zwierzaka, cechy ukazane za pomocą strzałek. Bardzo fajna forma, która bez wątpienia spodobała się moim dzieciom.
Cudowne wydanie, twarda oprawa, bogactwo wizualne jak i merytoryczne to musi zadziałać przyciągająco - u nas zadziałało :) Polecamy!

Andrzej Kruszewicz opowiada o ssakach świata
Wydawnictwo Multico
Autorzy: Andrzej Kruszewicz
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 120

Andrzej Kruszewicz opowiada O ssakach świata  - Kruszewicz Andrzej G. - niePrzeczytane.pl Księgarnia internetowa

Prześlij komentarz

0 Komentarze