Wielka księga robali


Robale... jak ja ich nie cierpię... i może dlatego ta książka tak bardzo mi się spodobała :) Robaczki mniejsze bądź większe, owady... ta książka pełna jest robalowego "paskudztwa".


Już na początku autor stawia przed czytelnikiem pierwsze zadanie i zaprasza na wielką przygodę z księgą robali.


Wstęp to piękne zaproszenie do świata robali biegających, fruwających i żądlących. Poznając książkę poznajemy miejsca, gdzie mieszkają robale, dowiemy się, który robak nie jest robakiem, jak wypatrywać robali. Młody czytelnik może zaspokoić swoją ciekawość i odpowiedzieć sobie na pytanie – skąd się biorą robaki?


Bardzo urzekło mnie Drzewo Rodowe Robali (nawet nie wiedziałam, że można takowe stworzyć :)), bo dzielą się one na kilka odmiennych grup. Poznamy więc: chrząszcze, biedronki, motyle, ćmy, mrówki, pszczoły, nocne owady, termity, muchy, ważki, wije, pasikoniki i koniki polne, straszyki, modliszki, robale wodne, ślimaki, dżdżownice oraz pająki. Sami zobaczcie sporo tego :)
Wiele robaków upodobało sobie na mieszkanie nasze domy... brr... Czy są to przydatni współlokatorzy, czy jednak uprzykrzają nam tylko życie... jak sądzicie? Niektóre robaczki są bardzo pożyteczne i pomagają ludziom wytwarzać pokarm i pozbywać się odpadków i te robaczki bardzo lubię :)

Na końcu książki mamy robaczą wiedzę - takie minimum które czytelnik powinien wiedzieć. Jest również indeks, dzięki któremu bez problemu odnajdziemy interesującego nas robala.  


Język jest dostosowany do dziecka, nie ma tu skomplikowanych nazw czy zbędnych opisów, za to są krótkie, konkretne informacje o zwierzakach. W książce tej nie ma zdjęć, są za to przepiękne, kolorowe ilustracje własnoręcznie namalowane przez autora. Ilustracje posiadają mnóstwo szczegółów, którym z pewnością dzieciaki poświęcą ogrom czasu. Całość prezentuje się na prawdę świetnie.

Atlas robali może być doskonałym pomysłem na poszukiwanie robali podczas wędrówki. 
Wielka księga robali to świetny przewodnik ukazujący fascynujący świat robali. 


Wydawnictwo: Wilga 
Autor: Yuval Zommer
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 64
Oprawa: twarda

Prześlij komentarz

0 Komentarze